Chcete prestať fajčiť? Táto rastlina okamžite zabije vašu túžbu po nikotíne a oslobodí vás od závislosti…

Všetci vieme, že fajčenie škodí nášmu zdraviu. Pre niektorých ľudí je však odvykanie od fajčenia najťažšou vecou na svete.

Nikotín je to, čo nás skutočne núti pokračovať vo fajčení. Je to mimoriadne návykové a núti naše telo žiadať  si viac. Takže čím viac fajčíte, tým viac nikotínu vaše telo potrebuje.

Keď nedáte telu to, čo potrebuje, môžete cítiť  nepohodlie, únavu, nervozitu a dokonca môžete mať pocit, že sa necháte zabiť za jednu cigaretu – Toto je fáza abstinencie. Zvyknúť si na život bez cigariet je strašne ťažké a vyžaduje si veľa času, ako aj silnú vôľu.

Fyzické príznaky zmiznú do týždňa, ale chuť na cigaretu vás bude trápiť dlho, dlho!

Ak ste odhodlaní prestať fajčiť, zvážte použitie stévie.

Sila stévie

Nedávna nemecká štúdia zistila, že stevia vám môže pomôcť prestať fajčiť a vyhnúť sa alkoholu. Stévia patrí do rodiny chryzantém, ktoré sa prirodzene vyskytujú v Paraguaji a Brazílii, pestuje sa v mnohých regiónoch sveta. Už dlho sa používa ako sladidlo.

Blokuje signály túžby po nikotíne a alkohole, ktoré sú vysielané do vášho mozgu – týmto spôsobom nebudete cítiť chuť na alkohol a nikotín. Ak sa snažíte prestať fajčiť, pár kvapiek tinktúry zo stévie urobí prácu za vás. Aplikujte ich priamo na jazyk vždy, keď dostanete chuť na cigaretu. Tento trik poskytuje okamžitý účinok a znižuje túžbu po cigaretách.

Hľadajte steviu v tekutej alebo práškovej forme. Nájdete ju v supermarketoch a obchodoch so zdravou výživou. Stévia nie je len dobrým prostriedkom na zabíjanie chutí na nikotín, ale má aj ďalšie cenné výhody – má antibakteriálne a protiplesňové účinky, znižuje hypertenziu a pomáha pri cukrovke 2. typu. Odporúča sa aj ľuďom, ktorí sa snažia schudnúť – nemusíte sa vzdať sladkosti, aby ste efektívne sledovali váhu. Stévia sa môže používať aj zvonka vo forme masiek,  (v prípade lupienky, akné), ktoré zmierňujú vrásky a omladzujú pokožku.

Zdieľajte túto radu aj so svojimi priateľmi, možno tým niekomu pomôžete prestať fajčiť.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*