Lekári varujú: Keď si všimnete TENTO príznak, okamžite zavolajte sanitku!

Lekári varujú– z roka na rok je čoraz viac prípadov mozgovej príhody. Vystavení sú mu nielen starší ľudia. Pri tejto príhode je najdôležitejší čas – nesmieme naň zabúdať.

Aké sú príznaky? Čo mám robiť? Nezabudnite si prečítať tieto informácie! Náhle narušenie krvného obehu v mozgu môže skončiť tragédiou už za 15 minút.

Mŕtvica – čo potrebujete vedieť?

Mŕtvici často predchádza takzvaná malá mŕtvica, ktorá trvá od 15 do 60 minút (niekedy až 24 hodín). V tomto čase môžeme zbadať varovné signály, čo sa blíži, a môže nás zasiahnuť plnou silou.

Malá mŕtvica sa môže prejaviť ako paralýza tela na jednej strane. Objavujú sa  aj senzorické poruchy a nevládnosť. Pacient má problém hovoriť a pochopiť, čo mu chcú ostatní povedať. Okrem toho sa môžu  objaviť závraty, nevoľnosť a vracanie. Znepokojujúce by mali byť aj všetky druhy porúch zraku, ako aj nerovnováhy. Typicky sa tieto príznaky nevyskytujú vo veľkých množstvách a zmiznú po maximálne 24 hodinách.

Ak si všimneme aspoň jeden z vyššie uvedených príznakov, čo naznačuje malú mŕtvicu, mali by sme okamžite zavolať na pohotovosť. Pamätajte – nepodceňujte hrozbu!

Zdieľajte tieto informácie s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*