8 príznakov, že vášmu telu chýbajú bielkoviny.

Je možné, že vaše zdravotné problémy sa dajú úspešne vyriešiť jednoduchým zvýšením množstva spotrebovaných bielkovín!

Proteíny vykonávajú v našom tele rôzne funkcie, od spaľovania tukov a budovania svalov až po posilnenie našich kostí. Potreba doplniť bielkoviny je pre naše telo životne dôležitá!

Jeden z hlavných príznakov nedostatku bielkovín sa prejavuje silnou túžbou jesť sladké jedlá. Sacharidy, kofeín, čokoláda, nealkoholické nápoje, energetické nápoje, sušienky alebo koláče – tieto neustále závislosti naznačujú veľmi nestabilnú hladinu cukru v krvi. Nie všetci ľudia, ktorí majú chuť na sladké, majú nedostatok bielkovín, ale nedostatok bielkovín a nízka hladina cukru v krvi úzko súvisia.

Nedostatok bielkovín znižuje schopnosť eliminovať odpad, voľné radikály. To vedie k poškodeniu vlastných buniek. V dôsledku toho môže zvýšiť riziko vzniku rakoviny a iných závažných ochorení.

Príznaky nedostatku bielkovín

Nedostatok bielkovín môže viesť k tomu, že budeme náchylní na infekcie v našom tele, ktoré sa môžu prejaviť v pľúcach a tenkom čreve. Aby ste sa tomu vyhli, musíte kontrolovať a poznať príznaky nedostatku bielkovín v našom tele, aby ste zlepšili svoje zdravie.

1. Problémy so zaspávaním  a problém s pokojným spánkom

Ďalším problémom, ktorý môže vyplynúť z nedostatku bielkovín v strave, je neschopnosť pokojne spať v noci. Pri nedostatku bielkovín si naše telo žiada  sacharidy a  viac cukru. To vytvára závislosť od cukru. Cukor a sacharidy  sa však spaľujú príliš  rýchlo a vytvárajú energetické výkyvy, ktoré spôsobujú poruchy spánku.

2. Praskliny alebo vredy v kútikoch úst

Znamenajú, že máme nedostatok zinku, železa a vitamínov B (najmä B2, B3 a B12), ako aj bielkovín. Tento príznak je bežný u vegetariánov, ktorí nemajú vyváženú stravu, ako aj vtedy, keď človek nekonzumuje potrebné živiny.

Riešením tohto problému je pridanie mangoldu, arašidov, šošovice, strukovín, sezamu a sušených paradajok do potravín, ako aj brokolice a korenia.

3. Červená kožná vyrážka a vypadávanie vlasov

Keď sa na koži objavia vyrážky a vlasy začnú vypadávať súčasne, môže to naznačovať nedostatok bielkovín. A môže nám tiež chýbať biotín (B7). Aby ste tomu zabránili: jedzte huby, orechy, lososa, avokádo, karfiol, banány a maliny.

4. Brnenie a necitlivosť rúk a nôh

Ak nám chýba kyselina listová a vitamíny B, budeme cítiť brnenie a necitlivosť v rukách a nohách. Je spojená s periférnymi nervami a zvyčajne sa kombinuje s únavou, depresiou, úzkosťou, únavou a hormonálnou nerovnováhou. Riešením je jesť repu, špenát, fazuľu (všetky druhy) a špargľu.

5. Kŕče a bodavé bolesti v nohách

a chodidlách Kŕče a bolesti v končatinách sa vyskytujú v dôsledku nedostatku vápnika, draslíka a horčíka, ako aj v dôsledku príliš intenzívneho fyzického tréningu. Ak chcete zvrátiť nával, je dôležité jesť lieskové orechy, banány, mandle, tekvice, jablká, čerešne, grapefruity, brokolicu a všetku zelenú listovú zeleninu (najmä špenát).

6. Strata svalovej hmoty:

Môžete stratiť svalovú hmotu. Je to preto, že telo sa „živí“ proteínmi v tkanivách a svaloch.

7. Spomalenie rastu:

Dochádza k oneskoreniu fyzického aj psychického rastu. Je známe, že dieťa, ktoré nie je správne kŕmené v prvých rokoch života, má dobrú šancu na problémy so vzdelávaním a rastom.

8. Poruchy kardiovaskulárneho systému:

Nedostatok bielkovín môže spôsobiť srdcové problémy, ako aj cukrovku 2. typu. V dôsledku dostatočného príjmu bielkovín môže znížiť hladinu cukru v krvi, známu ako hypoglykémia.

Zdieľajte tieto rady s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*