Lekári varujú pred mandarínkami: NEJEDZTE ICH pokiaľ neurobíte jednu dôležitú vec!

Máte radi mandarínky? Prečo nie, je to chutné ovocie s množstvom vitamínov. Stavíme sa ale, že pri ich konzumácii robíte zásadnú chybu, ktorá vás môže stáť vážne zdravotné problémy. Odborníci varujú, že by ste si ich rozhodne nemali dopriať bez toho, aby ste pred konzumáciou urobili jednu zásadnú vec. O čo ide?

Všetci robíte túto chybu!

Je nutné pred jedlom šupku mandarínky umyť! Prečo, hovoríte si?  Mandarínky nepochádzajú z našich končín a väčšinou sa dovážajú zo Španielska či Portugalska. Prepravujú sa v nákladných automobiloch, ktoré nutne neriešia niečo ako čistotu. Mandarínky sa môžu dostať do styku so špinavými plochami alebo aj plesňami. To však nie je všetko – mandarínky sú postriekané prírodnou živicou alebo rastlinným voskom, aby mohli prežiť dlhú cestu. Práve preto bývajú tieto plody stále lesklé a krásne, aj keď boli pozbierané už pred niekoľkými týždňami. Stáva sa, že tieto látky môžu vyvolať alergickú reakciu. A taká reakcia môže byť dosť vážna a nepríjemná.

Venujte pár minút času naviac

Možno si teraz hovoríte, že to predsa nie je dôležité, čo je na šupke – veď túto odstránite a jete sladkú dužinu, ktorá je po celú dobu ukrytá pred špinou i postrekom. Lenže to nie je tak úplne pravda. Už samotnú manipuláciou s mandarínkou sa dostávate do styku s nebezpečnými látkami, ktoré sa môžu na šupke vyskytovať. Minimálne teda vaša koža na rukách je ohrozená alergickou reakciou, a to ani nehovoríme o tom, že kontaktom so šupkou sa takéto látky môžu dostať aj do vášho tela. Stačí len, aby ste si potom takto špinavými rukami dali kúsok mandarínky do úst a je zamiesené na problémy.

Keď si teda chcete dopriať tieto chutné ovocné plody, venujte pár minút tomu, aby ste ich pred konzumáciou dôkladne umyli vodou. Zaberie vám to pár minút, ale môže to ušetriť celú veľa vážnych zdravotných komplikácií.

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi aby sa túto užitočnú radu dozvedelo čo najviac ľudí!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*