Týždeň si pravidelne nanášala moč na tvár. Takýto výsledok ale nečakala!

Aj keď sa to zdá smiešne, nechutné a pre mnohých ľudí nepochopiteľné používanie moču v alternatívnej medicíne má dlhú históriu a tradíciu. Urinoterapia sa používa na liečbu rôznych chorôb a ochorení. Mnoho ľudí aplikuje priamy moč na pokožku alebo dokonca pije! Zápal a popáleniny kože – v týchto prípadoch moč pomáha pri regenerácii buniek.

Jedna z redaktoriek  sa odvážila otestovať to.

Už dlho trpí veľmi suchou pokožkou, čo jej  dokonca spôsobuje bolesti. Keď počuje, že látky obsiahnuté v moči majú regenerovať epidermu, je skeptická. A okamžite v jej hlave vyvstáva otázka: „Nebudem smrdieť?! Neobsahuje moč veľa baktérií a choroboplodných zárodkov?!“

Je však dosť odvážna na to, aby túto výzvu prijala. Dva týždne si na tvár nanášala moč zo stredného prúdu močenia.

Prečo to urobila takto?

Ide o to, že na samom začiatku sa z močovej trubice vymyjú choroboplodné zárodky a ďalší moč je sterilný. Najlepšie je použiť ranný moč, ktorý môže mať veľa živín. Je čas začať experiment!

Išla do kúpeľne a uprostred močenia namočila vatový tampón.

Celým týmto postupom bola naozaj veľmi znechutená, ale akonáhle začala do pokožky tváre vtierať vatový tampón, všimla si, že to nesmrdí. Opisuje, že to nemá nič spoločné s vôňou, ktorú možno nájsť na verejných toaletách. Práve naopak. Je to sladkastá vôňa. Po týždni používania sa však začala veľmi obávať, pretože pokožka bola v horšom stave ako pred experimentom.

Začala byť veľmi suchá a šupinatá! To ju znepokojilo a išla k dermatológovi, aby sa poradila o stave svojej pokožky. Špecialista uviedol, že moč môže dráždiť, ak sa  ho používa príliš veľa. Ale po  niekoľkých dňoch prestávky sa stalo niečo skutočne prekvapujúce: suchá pokožka sa úplne odlúpila  a objavila sa nová, jemná a veľmi hladká pokožka.

Zdá sa, že moč sa odlupoval tak silno, že sa objavila nová koža. Bude redaktorka naďalej používať túto metódu?

Nie. Aj keď to funguje, nie je to najúčinnejší spôsob, pretože sa skladá hlavne z vody a močovina je v tomto prípade iba 5%. A na trhu sú krémy, v ktorých obsah močoviny je 10% a sú skutočne spoľahlivé.

Do hry vstupuje ešte jedna vec: je ťažké  začať premýšľať o moči ako o niečom, čo nám môže pomôcť. Myslenie o moči  je však úzko spojené s toaletou a niečím, čoho sa jednoducho zbavíme a berieme ho ako odpad.

Čo si o tom myslíte? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*