Varovanie detského psychológa: Toto je dôvod, prečo by ste nemali bozkávať svoje deti na ústa!

Ako rodičia sa  radi maznáme a bozkávame svojich najmenších drobčekov  – zatiaľ čo oni sú stále dosť malí na to, aby nám to dovolili.

Ako rodič si myslím, že je dôležité z času na čas preukázať  svojmu dieťaťu náklonnosť a bozky sú najlepším spôsobom, ako to urobiť, ale čo tak pobozkať svoje dieťa na ústa?

Ľudia majú zmiešané názory na to, či je v poriadku bozkávať svoje deti na ústa a nie každý to robí.

Po tom, čo bývalá Spice Girl a celebrita Victoria Beckham minulý rok zverejnila fotografiu, na ktorej bozkáva svoju dcéru na ústa, internet bol rozdelený v názore na to či bozkávať, alebo nebozkávať dieťa na ústa.

Krátko nato sa do diskusie zapojila psychologička a vyjadrila svoj odborný názor.

Debata sa teraz opäť šíri na internete – bozkávať  alebo nebozkávať vaše dieťa na ústa? To je tá otázka.

Ak ste typ rodiča, ktorý bozkáva svoje dieťa na ústa alebo možno ste boli na to  zvyknutý, keď ste boli malí, potom nie ste jediný. Nie je to niečo nezvyčajné alebo zvláštne, ale je to zdravé pre  psychický vývoj dieťaťa?

Po tom, čo slávna celebrita Victoria Beckham minulý rok na sociálnych sieťach zdieľala fotografiu, na ktorej bozkáva svoju malú dcéru,  vyvolalo to búrlivú diskusiu na internete.

Niektorí ľudia silne reagovali na skutočnosť, že bozkávala svoju dcéru na ústa, zatiaľ čo iní si mysleli, že je to úplne normálny a milujúci obraz matky a jej dieťaťa.

Diskusia viedla k tomu, že detská psychologička Charlotte Reznick poskytla svoj odborný názor na obrázok a akt. Podľa doktora Reznicka by ste nikdy nemali bozkávať svoje deti na ústa.

„Ak začnete bozkávať svoje deti na pery, kedy prestanete?“ povedala lekárka  pre The Maily Dail.

Sexuálne mätúce

Detský psychológ vysvetľuje svoj názor tým, že deti si začínajú uvedomovať svoju sexualitu už v ranom veku, takže nevinný bozk na ústa môže vytvoriť emocionálne väzby, ktoré môžu byť pre dieťa mätúce. Mudr.Reznick verí, že aj keď nie je na škodu bozkávať svoje deti na ústa, keď sú bábätká, rodičia by to nemali začať robiť vôbec, pretože dieťa môže byť neskôr zmätené.

„Keď sa dieťa dostane do štyroch, piatich alebo šiestich rokov a jeho sexuálne povedomie sa rozvinie, bozk na pery mu môže byť stimulujúci,“ vysvetľuje lekár pre The Maily Dail. „Ľudia to neradi počujú, ale pery sú erotogénnou zónou a  príjemné chemikálie, ktoré sú spojené so sexuálnym vzrušením – vrátane serotonínu a oxytocínu – sa uvoľňujú bozkávaním na pery.“

Nezhody

Ale nie každý súhlasí.

Sally-Anne McCormack, ďalšia psychologička, sa nezdržala kritiky Reznickovej  pohľadu.

„Neexistuje absolútne žiadny spôsob, ako by bozkávanie malého dieťaťa na pery bolo pre nich akýmkoľvek spôsobom mätúce,“ povedala doktor McCormack pre The Sun.  To je ako povedať, že dojčenie je mätúce.“

„Niektorí ľudia s tým môžu mať problémy,“ pokračuje McCormack. „Ale nie je to o nič sexuálnejšie, ako dať dieťaťu bozk na  chrbát.“

Nižšie je obrázok, ktorý vyvolal pobúrenie a vyvolal diskusiu online.

Čo si myslíte o bozkávaní svojho drobca na ústa, je to v poriadku alebo nie? Napíšte nám komentár…

Zdieľajte tento príspevok aj s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*