Toto jedzte čo najviac! Urýchľuje metabolizmus a čistí črevá. Tu je návod, ako to urobiť…

foto: pixabay

Zdravé a plnohodnotné raňajky sú veľmi dôležitou súčasťou našej  každodennej stravy. A bez rannej kávy väčšina z nás nie je schopná správne fungovať. Teraz vám chceme predstaviť nápoj, ktorý kombinuje tieto dve veci.

Ak zvyčajne ráno raňajkujete v zhone, alebo už ani neraňajkujete, lebo nestíhate, nebojte sa, pretože tento smoothie nápoj  bude pripravený veľmi rýchlo. O čom  to hovoríme?

O banánovo-chia kávovom smoothie!

Tento nápoj je bohatý na cenné živiny a je tiež skvelý ako ranný štartér. Nie je dôvod, prečo by ste s ním nemali začať svoj deň.

foto: pixabay

Čo  budete potrebovať:

  • 1 banán
  • 1-2 lyžice ovsených vločiek
  • 1 lyžica chia semiačok
  • 1 espresso

Banány dodávajú energiu do nasledujúceho dňa, okrem toho, že poskytujú dôležité minerály, ako je draslík, horčík a vápnik. Ovos je  bohatý na vlákninu, minerály a vitamíny. Chia semená sú jedným z najlepších zdrojov rastlinných omega-3, navyše obsahujú aminokyseliny, železo, vápnik a množstvo vlákniny. Káva má okrem antioxidačného účinku aj účinok zvyšujúci metabolizmus a povzbudzujúci.

Tieto zložky nielen dodajú energiu, ale  vás aj dokonale nasýtia.

Tu je postup, ako to urobiť:

Semená chia sa oplatí namočiť do vody v večer predtým, aby dobre napučali, aby ste ich mohli okamžite použiť. Okrem toho všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať všetky ingrediencie dohromady. Ak to považujete za vhodné, konzistenciu nápoja môžete upraviť trochou rastlinného mlieka alebo vody. Mali by ste vynechať med aj kravské mlieko, ak naozaj chcete nápoj na chudnutie.

Sú pre Vás tieto informácie užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*