Toto sa stane s vaším telom, ak každý deň zjete pár sušených hrozienok! Účinok je okamžite viditeľný!

Tí, ktorí majú radi sladké, doslova milujú hrozienka, pretože nie je nič lepšie ako aróma a  sladká chuť sušeného hrozna. Niektorý milujú hnedé hrozienka a iní zasa pochúťku vyrobenú z bieleho hrozna, ale sú aj takí, ktorí ich milujú všetky.

Okrem toho, hrozienka sú nielen chutné, ale podľa najnovších výskumov britských vedcov sú prospešné aj pre zdravie, pretože ak pravidelne jeme pár hrozienok  denne, vysoký krvný tlak sa nám zníži, takže určite stojí za to jesť hrozienka, na rozdiel od iných sladkostí, ktoré majú vysoký obsah kalórií.

Odborníci tiež zistili, že konzumácia hrozienok môže zlepšiť trávenie, ale môže  zmierniť aj prekyslenie organizmu.

Za zmienku tiež stojí, že hrozienka sú plné užitočných antioxidantov, ktoré chránia bunky, tkanivá a orgány tela.

Mimochodom, ak človek konzumuje 5-6  hrozienok denne, bude mať viac energie,  bude silnejší a napriek tomu, že sú sladké, nespôsobuje zubný kaz, naopak, ničí patogény, ktoré napádajú zubnú sklovinu.

Tiež pôsobia ako prevencia rakoviny

Katechíny majú vysoké zastúpenie v hrozienkach, sú  to polyfenolické antioxidanty v krvi. Antioxidanty vyhľadávajú voľné radikály v tele, ktoré ničia orgánové systémy a choré bunky. Takže, konzumovanie hrozienok zvyšuje hladinu týchto silných antioxidantov vo vašom tele a predchádzajú vzniku rakoviny a znižujú priebeh tejto  vážnej choroby.

Hrozienka tiež obsahujú veľa  vitamínov, aminokyseliny a minerálne látky, ako je selén a fosfor.

Zdieľajte túto radu aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*