Úžitok a potešenie v jednom! Stačí vám TÁTO 1 ingrediencia – chudnutie a očista organizmu zaručená…

Šípkový nápoj je cenný tým, že lieči rôzne neduhy a pre mnoho ľudí je zaujímavý tým, že podporuje chudnutie. Kilá navyše z tejto divokej ruže sa topia pred očami. Nápoj má tiež mierny diuretický účinok a urýchľuje metabolizmus, čistí telo toxínov.

Aké účinky majú šípky?

  • Šípkami proti rakovine

Šípky obsahujú bioaktívne zlúčeniny, ako sú fenoly, kyselina askorbová (vitamín C), betakarotén, triesloviny a pektíny, ktoré pomáhajú obmedziť oxidačný stres, ktorý inak vedie k rakovine. Ovocie účinne potláča zápal a bujnenie rakovinových buniek.

  • Šípky na podporu imunity

  • Šípky stimulujú libido a potenciu

Šípky podporujú produkciu žliaz v regulačných obvodoch hormónov – od hypofýzy cez štítnu žľazu až po nadobličky. Pomáhajú nám zvýšiť libido a potenciu a celkom prirodzeným spôsobom osviežujú náš sexuálny život.

  • Šípky ako liek proti paradentóze

Vďaka kombinácii vápnika, rutínu a vitamínu C sú šípky najlepším prírodným liekom proti paradentóze, krvácavosti a ďalších ochoreniam ďasien. Dostatok vitamínu C v organizme pomáha predchádzať mnohým problémom so zubami a ďasnami a umožňuje zachovať si pevný chrup až do vysokého veku.

  • Šípky pôsobia ako analgetikum

Karotenoidy a flavonoidy nachádzajúce sa v šípkovom čaji majú analgetické vlastnosti, vďaka čomu je tento čaj veľkým liekom proti bolesti. Či už ide o chronickú bolesť artritídy alebo akútnu bolesť poranení alebo podvrtnutí, protizápalové a analgetické vlastnosti môžu pôsobiť veľmi rýchlo.

  • Šípky detoxikujú telo

Šípkový čaj má preháňajúce aj močopudné vlastnosti, ktoré môžu účinne pomôcť telu eliminovať toxíny a nežiaduce tuky a soli.

  • Šípky znižujú cholesterol

Pravidelný príjem extraktu šípok je spojený so zníženou hladinou cholesterolu. Ovocie je obzvlášť účinné u obéznych pacientov.

  • Šípky pre ľudí s cukrovkou

Šípky prísne regulujú hladinu cukru v krvi v tele, čo je veľmi dôležité pre ľudí trpiacich cukrovkou. Tým, že udržujú rovnováhu inzulínu a glukózy v tele, môžu zabrániť náhlemu poklesu alebo zvýšeniu cukru v krvi, ktoré môže byť smrtiace.

  • Šípkami proti chudokrvnosti

Šípky majú významné množstvo železa, ktoré je nevyhnutnou súčasťou tvorby červených krviniek.

Ako si vyrobiť šípkový nápoj:

3 čaj. lyžičky sušenej šípky rozdrvíme a odstránime oddelené chĺpky. Šípky vložíme do termosky a zalejeme 500 ml vriacej vody. Nechajte cez noc stáť. Ráno, 2 hodiny pred jedlom, vypite pohár vývaru. Po 20 minútach môžete vypiť ďalší pohár.

V týchto dňoch očisty jedzte ľahké jedlá.

Procedúru zopakujte po 2 dňoch, takýchto procedúr by malo byť celkovo 7. Takáto očista organizmu by sa mala vykonávať 2-krát ročne.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*