Moja babička si každý večer dala cesnak pod vankúš. Keď zistíte dôvod, začnete to robiť tiež!

Babičky tvrdia, že cesnak pod vankúšom má priam zázračné účinky. Výhody z neho získate veľmi ľahko. Z hlavičky cesnaku vyberte jeden strúčik a nechajte ho v šupke. Položte si ho pred spánkom pod vankúš, ráno vyberte a zahoďte. Toto opakujte každú noc.

Funguje tento recept? Odborníci hovoria, že to nie je vylúčené. Po tom, ako sa strúčik pod vankúšom zahreje, uvoľňujú sa niektoré stopové prvky. Vytvára arómu, ktorá postupuje vzduchom okolo vankúša. Najmä zinok je prvkom, ktorý má antibakteriálne účinky. Vzduch okolo vás tak bude zdravší. Dýchanie bude zlepšené a tým sa vám bude aj lepšie zaspávať. Taktiež vám vyčistí nosné dutiny, takže budeme menej chrápať a v ústach sa vám bude množiť menej baktérií.

Dôležité však je nenechávať strúčik pod vankúšom príliš dlho. Denne ho vymeňte. Inak vám vankúš napáchne. Ak čakáte hostí, dôkladne odstráňte akékoľvek zvyšky cesnaku a posteľnú bielizeň operte, aby ste sa zbavili pretrvávajúcej cesnakovej arómy.

Okrem zlepšovania spánku však existuje ešte jeden pádny dôvod, hoc trošku ezoterický, pre ktorý neexistujú priame vedecké dôkazy. Množstvo ľudí totiž verí, že cesnak pod vankúšom im dokáže priniesť do života šťastie, bohatstvo a zároveň eliminovať z ich okolia negatívne energie a zlých duchov. Variáciou dávania si strúčiku cesnaku pod vankúš je nosiť ho aj cez deň pri sebe vo vrecku saka či nohavíc. V prípade, že veríte aj na takéto „nadpozemské“ veci, potom okrem konzumácie cesnaku pre získanie pevnejšieho zdravia a zlepšenia spánku ho môžete využiť aj pre elimináciu negatívnych energií.

Cesnak sám o sebe je veľmi zdravá potravina, považuje sa za jednu z najzdravších vôbec. Je to tým, že jeho konzumácia v sebe ukrýva tieto zdravotné výhody:

  • lieči choroby pečene
  • predchádza a lieči plešatosť
  • čistí cievy a artérie od cholesterolu a tukových nánosov
  • prečisťuje krv
  • znižuje krvný tlak
  • predchádza osteoporóze a Alzheimerovej chorobe
  • zvyšuje atletický výkon
  • detoxikuje telo od ťažkých kovov
  • zmierňuje prejavy chrípky a prechladnutia
  • výborný pri respiračných ochoreniach

Ako správne konzumovať cesnak?

Cesnak obsahuje niekoľko aktívnych látok, z ktorých najvýznamnejší a najsilnejší je alicín. Alicín sa však musí najprv aktivovať. To urobíte tak, že cesnak najprv pomliaždite a potom necháte na vzduchu niekoľko minút, počas ktorých enzýmy alicín aktivujú. Cesnak je tiež najlepšie konzumovať surový, pretože varením sa časť alicínu zničí. Problémom jeho surovej konzumácie býva, že cesnak v tomto stave je pomerne dráždivý na sliznice úst a žalúdka. Odporúča sa preto zmiešať ho s olejom, petržlenom a inými potravinami, čím sa čiastočne potlačí jeho zápach a zmierni dráždivosť.

Taktiež nejedzte naraz viac ako 1 až 2 surové strúčiky cesnaku, inak môže dôjsť k podráždeniu a bolesti žalúdka.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi a rodinou!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*