Robila si kúpele so sódou bikarbónou 2 krát do týždňa po dobu jedného mesiaca. Výsledok bol úžasný!

Takže čo môžete urobiť pre svoje päty a nohy, aby boli vždy mäkké, hladké a krásne? Samozrejme, pravidelne sa o nohy starajte pomocou masiek, obkladov a  kúpeľov.

Jedným z dostupných prostriedkov starostlivosti o  nohy sú kúpele v sóde bikarbóne.

Sóda má úžasné vlastnosti, ktoré sa používajú nielen v potravinárskom a  chemickom priemysle, ale aj v kozmetike. Sóda má nasledujúce vlastnosti:

  • Antiseptický
  • Dezinfekčný prostriedok
  • Antimykoticky
  • Čistiaci
  • Dezinfekcčný
  • Hojenie
  • Zmäkčovanie

Prečo nám pomáhajú kúpele v sóde bikarbóne?

Sódové kúpele sú veľmi užitočné v kozmetických a lekárskych procedúrach. Vďaka svojim vlastnostiam majú priaznivý vplyv na pokožku.

Po prvé: Sódové kúpele sú  dezinfikujúce. Pridaním trochu sódy do vody, môžete bojovať proti plesňovým chorobám, ktoré sa zvyčajne nachádzajú na nechtoch. Okrem toho, má teplá voda s prídavkom sódy protizápalové vlastnosti. Voda so sódou môže liečiť malé trhliny, rany a odreniny na nohách. Vďaka takýmto kúpeľom sa môžete tiež zbaviť nepríjemného zápachu na nohách.

Po druhé: Sóda je vynikajúci čistiaci prostriedok. S hrubou špinou nôh, kde sa bežné mydlo nepomáha, si sóda bikarbóna ľahko poradí.

Po tretie: Sódové kúpele rýchlo zmäkčia kožu chodidiel, čím nám pomôžu zbaviť sa drsnej kože, kurích ôk  a mozoľov.

Po štvrté: Kúpele v  sóde bikarbóne  zmierňujú únavu. Ženy majú tendenciu nosiť nepohodlné topánky s vysokými podpätkami. V nohách  na konci dňa cítia s bolesť a únavu. Teplé kúpele so sódou upokoja a uvoľnia nohy po náročnom pracovnom dni a dlhom nosení nepohodlných topánok.

the_ad id=“23″]

Na čo si dať pozor?

Sóda je alkalická a rovnako ako všetky alkalické prípravky, je schopná rozpúšťať látky (vrátane ľudskej kože). Buďte opatrní pri jej  používaní, preto to určite nepreháňajte!

Sódové kúpele, bez ohľadu na to, aké pozitívne sú, by nemali trvať dlhšie ako 15-20 minút! Následne sa môže vyskytnúť opačný účinok, ktorý bude následne vyžadovať liečbu.

Ak pridáte ďalšie zložky  do klasického kúpeľa sódy bikarbóny na  nohy, potom môžete zvýšiť jeden alebo iný účinok tohto kúpeľa. Tu je niekoľko možností,  na kúpeľ so sódou bikarbónou.

Klasický kúpeľ na unavené nohy

Stačí zohriať vodu na 38-39 stupňov a rozpustiť v nej 2 polievkové lyžice sódy.

Kúpeľ na nohy so sódou a soľou

Kúpeľ na nohy so sódou a soľou dokonale zjemňuje pokožku.  Do asi 2 litrov vody pridáme dve polievkové  lyžice morskej soli a sódy. Nohy môžete namočiť do roztoku 7-10 minút. Tento kozmetický kúpeľ vás  zbaví  drsnej pokožky. Okrem toho je soľ dobre známym antiseptikom, takže chráni pred baktériami a hubami na nohách.

Kúpeľ na nohy so sódou bikarbónou a mydlom

Táto kombinácia s dvojitou silou čistí nohy. Kúpele nôh so sódou a mydlom sa pripravujú veľmi jednoducho: 2 polievkové lyžice sódy a 2 polievkové lyžice mydlových hoblín sa pridávajú do 3 litrov vody. Ak je hlavným cieľom vyčistiť nohy, potom si môžete vziať detské mydlo. Ak chcete dodatočne dezinfikovať nohy, odporúča sa pridať klasické 72% mydlo na pranie alebo dokonca dechtové mydlo. Čas namáčania nôh je maximálne 10 minút.

Ak chcete, upokojiť unavené nohy, môžete pridať bylinný odvar namiesto bežnej teplej vody. Môže to byť harmanček, nechtík alebo repík. Vynikajúcim liekom na zbavenie sa opuchu nôh sú kúpele sódy s odvarom z mäty. Tiež bylinné kúpele dokonale posilňujú nechtovú doštičku.

the_ad id=“23″]

Kúpele na nohy so sódou a éterickými olejmi

Esenciálne oleje sú schopné nielen upokojiť unavenú pokožku nôh, ale ju aj tónovať a hydratovať. Esenciálne oleje môžu byť použité rôznymi spôsobmi. Napríklad niekoľko kvapiek pomaranča, citrónu, mandlí alebo levandule dokonale zmäkčia a zvlhčia  pokožku nôh. Avšak pred pridaním esenciálnych kvapiek do vody je potrebné ich zriediť v olivovom oleji alebo alkohole.

Kúpeľe na nohy so sódou a mliekom

1 liter teplého tučného kravského mlieka a 1 čajová lyžička sódy môže nahradiť výlet ku kozmetičke. Faktom je, že táto kompozícia pozoruhodne hydratuje pokožku. Po zákroku sa päty stávajú mäkkými a zamatovými. Okrem iného je mliečny kúpeľ vynikajúcou prevenciou plesňových ochorení.

Kúpeľ na nohy so sódou a peroxidom vodíka

Ak chcete liečiť trhliny v pätách, je potrebné pridať peroxid do kúpeľa sódy. Kúpeľ nôh so sódou a peroxidom vodíka zabíja nielen baktérie, ale odstraňuje aj  hornú keratinizovanú vrstvu epidermy. Vďaka takýmto kúpeľom môžu nohy v krátkom čase vrátiť detskú krásu a jemnosť. V teplej vode je potrebné naliať 2 lyžice peroxidu a rovnaké množstvo sódy, nohy namáčame  12-15 minút vo vode a vyčistime zmäkčenú pokožku na nohách tvrdou kefou.

Kúpele nôh so sódou a jódom

Jód je ďalší dezinfekčný prostriedok, ktorý pomáha s odstránením  húb z  otvorených hlbokých trhlín v pätách. Kúpele nôh so sódou a jódom sú užitočné pre tých, ktorí majú vážne poškodenú pokožku nôh. Na prípravu takéhoto kúpeľa so sódou je potrebné zriediť 2 polievkové lyžice jódu a sódy v 2 litroch vody.

the_ad id=“23″]

Ako postupovať pri sódových kúpeľoch?

1. Pravidelnosť používania  sódových kúpeľov je veľmi dôležitá. Faktom je, že tento alkalický roztok pri častom používaní porušuje pokožku. Preto sa neodporúča robiť si takéto kúpele denne. Najlepšie je obmedziť sa na 2-3 krát týždenne po dobu asi 1 mesiac. Počas tohto obdobia pravidelných kúpeľov bude účinok viditeľný pre každého.

2. Aby bol pozitívny výsledok zo sódového kúpeľa ešte väčší, môžete po jeho užití vykonať mechanické čistenie  nôh pomocou  tvrdých kefiek alebo pemzy.

3. Pri kúpeli s prídavkom sódy stačí utrieť nohy do sucha  a hydratovať špeciálnym výživným krémom. Po absorpcii by sa nemali nosiť žiadne topánky. Je veľmi dôležité, aby pokožka po kúpeli  voľne dýchala. Odporúča sa, robiť si kúpeľ so sódou bikarbónou pred spaním.

4. Po kúpeli v sóde bikarbóne by ste mali  nosiť bavlnené priedušné ponožky.

5. Kontrastná sprcha po teplom kúpeli tónuje nohy, zmierňuje napätie a únavu, zlepšuje krvný obeh.

Dôležité!

Liečba plesní  a nepríjemného zápachu nôh  pomocou kúpeľov v sóde bikarbóne  môže poskytnúť priaznivý výsledok len vtedy, keď sa odstráni príčina tohto nepríjemného problému. Často za potením nôh je nekvalitná, tesná, uzavretá obuv alebo syntetické ponožky, ktoré neumožňujú cirkuláciu čerstvého vzduchu.
Kúpele nôh s prídavkom sódy alebo iných zložiek môžu viesť k požadovanému účinku „detskej pokožky“ len vtedy, keď sa o nohy  pravidelne staráte. Jednorazové procedúry sa  nemôžu 100% vyrovnať so všetkými problémami, ktoré vznikajú  s nohami a vysokými  podpätkami.

Ak sa Vás tento príspevok zaujal, zdieľajte ho s priateľmi!

the_ad id=“25″]

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*