Každé ráno si dala 1 lyžičku medu. Po tom čo zistíte aký to malo účinok, začnete robiť to isté aj vy!

Med je produkt známy nielen pre svoju skvelú chuť, ale aj pre jeho priaznivý vplyv na zdravie. A aj keď niekedy bolo ťažké ho získať, dnes je takmer vo všetkých obchodoch. Tak skúste lahodný med, ktorého – denná konzumácia – bude mať takýto vplyv na vaše zdravie!

Pravidelná konzumácia skutočného medu prináša nášmu organizmu viacnásobné výhody. Stačí jesť len jednu lyžičku medu denne!

Jedna žena chcela urobiť experiment, a tak každé ráno začala jesť lyžicu medu. Po čase na sebe spozorovala tieto prekvapivé výsledky.

Úbytok na váhe – med stimuluje náš metabolizmus a cukry, ktoré sú obsiahnuté v ňom sú premenené na energiu.

Znižuje cholesterol – látky a vitamíny obsiahnuté v mede prispievajú k znižovaniu hladín zlého cholesterolu. Med podporuje celé spektrum krvných ciev.

Posilňuje srdce – antioxidanty, ktoré sú v mede zabraňujú zúženiu tepien.

Zlepšuje pleť – pravidelná konzumácia medu podporuje detoxikáciu organizmu a spomaľuje pôsobenie voľných radikálov. Vďaka antibakteriálnym vlastnostiam med podporuje obnovu kože.

Dobrý spánok – medový cukor zvyšuje hladinu inzulínu a uvoľňuje sérotonín. Sérotonín sa premieňa na melatonín a tento hormón je zodpovedný za zlepšenie kvality spánku.

Ukľudní – vďaka svojim vlastnostiam med odstraňuje nervové stavy.

Zdravý žalúdok – odporúčame jesť jednu čajovú lyžičku medu na prázdny žalúdok každý deň. Je to výborná ochrana pred gastro-intestinálnymi ochoreniami.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a rodinou!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*