4 skoré príznaky poškodenia obličiek, ktoré väčšina ľudí prehliada!

Včasná detekcia je rozhodujúca pre úspešnú liečbu ochorenia obličiek. Keďže varovné signály sa začínajú objavovať dlho predtým, ako sa ochorenie rozvinie, schopnosť ich rozpoznania vám môže pomôcť riešiť problém včas, a tým zvýšiť vaše šance na uzdravenie.

Tieto skoré indikátory sa však zvyčajne podobajú na iné choroby, takže keď ich ľudia začnú pociťovať, zvyčajne si neuvedomujú niečo vážnejšie.

1) Výskyt kožných ochorení

Bežnými príznakmi zlyhania obličiek sú svrbenie a suchosť kože. Po prvé, vaše obličky sú zodpovedné za vylučovanie toxínov z vášho tela spolu s vašou pečeňou. Preto môže každá dysfunkcia obličiek ľahko viesť k problémom súvisiacim s pokožkou, ako sú vyrážky.

2) Opuch rôznych častí tela

Znepokojivejším príznakom tohto stavu je opuch rôznych častí tela. Ako už bolo spomenuté vyššie, vaše obličky sú rozhodujúce pri odstraňovaní odpadových produktov vášho tela, takže keď je ich funkcia ohrozená, odpadové produkty sa začnú hromadiť v tele, čo vedie k opuchom.

3) Dôležitá je aj farba moču.

V prípade poruchy funkcie obličiek sa farba moču mení. Okrem zmeny farby môže byť váš moč aj penivý alebo oveľa koncentrovanejší. Tento príznak vyžaduje okamžitú lekársku pomoc.

4) Poškodenie obličiek môže spôsobiť anémiu

Okrem toho, že sú vaše obličky nositeľmi procesu detoxikácie tela, sú zodpovedné aj za zabezpečenie správneho transportu kyslíka do červených krviniek vitamínom erytropoetínom. Keď sú obličky poškodené, nedokážu tento vitamín správne vylučovať, čo vedie k anémii.

Ak už pociťuje bolesť krížov, ide o akútny stav, ktorý si vyžaduje okamžitú lekársku pomoc. Ak pocítite tento druh bolesti, najmä na strane, na ktorej spíte, môže to znamenať poškodenie obličiek na tejto strane. Táto bolesť je zvyčajne sprevádzaná bolestivým močením. Preto je dôležité si všímať skoré príznaky poškodenia obličiek, ktoré vás varujú včas.

Zdieľajte tieto rady aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*