Papilóm je tichý nepriateľ, ktorý sa môže zmeniť na zabijáka. Ale príroda má liek!

Všetci vieme o ľudskom papilomavíruse, hlavným prejavom tohto problému sú špicaté alebo ploché výrastky známe ako papilómy.

Ide o druh deformácie na koži, podobne ako nádor. Tieto nádory sú však zvyčajne benígne.

Najčastejšie sa objavujú v blízkosti tváre, najmä očí, úst alebo nosa. Niekedy papilómy zmiznú samy o sebe a niekedy nie.

Povieme vám niekoľko receptov na odstránenie papilómu, ale pred použitím niektorého z nich by ste sa mali určite poradiť s lekárom!

Zvyčajný postup je, že ľudia s nimi idú ku kožnému lekárovi. Ten ich následne odstráni pomocou lasera, dusíka alebo nejakou inou invazívnou metódou.

Existujú však aj prírodné spôsoby, pomocou ktorých si tieto kožné výrastky dokážete odstrániť aj sami doma. Dnes vám prezradíme 7 jednoduchých spôsobov, ako to urobiť.

1. Olej z čajovníka (tea tree oil)

Vezmite vatový chumáčik alebo bavlnený tampónik na odličovanie, namočte ho do vody a potom naň ešte kvapnite zo 2 až 3 kvapky čajovníkového oleja.

Následne ho priložte na kožný výrastok a jemne ho masírujte niekoľko minút krúživými pohybmi. Opakujte to každý deň, približne jeden týždeň.

2. Jablčný ocot

Podobne, ako v predošlom prípade, namočte vatový chumáčik do jablčného octu a priložte si ho na kožný výrastok na pár minút. Ocot môžete aplikovať aj pomocou tyčinky na čistenie uší.

Opakujte to denne počas 2 týždňov alebo dovtedy, kým výrastok neuschne a neodpadne.

3. Šťava z cibule

Prekrojte cibuľu na polovice a vložte ich do misky so soľou. Ráno z cibule vytlačte šťavu a priamo ju aplikujte na kožné výrastky.

Opakujte tento postup každý deň po dobu približne 12 dní. Na konci by kožné výrastky mali samé odpadnúť.

4. Ananásová šťava

Aplikujte čerstvú ananásovú šťavu každý deň, niekoľkokrát do dňa na kožný výrastok. Šťavu nezmývajte, ale nechajte ju pôsobiť priebežne.

Opakujte tento proces zhruba 10 dní až kým výrastok úplne nezmizne.

Táto metóda je účinná aj na bradavice a materské znamienka. Ananás totiž obsahuje enzýmy, ktoré pomáhajú tieto útvary rozložiť.

5. Ricínový olej a sóda bikarbóna

Vyrobte si pastu zo zmesi sódy bikarbóny a ricínového oleja približne v pomere 1:1.

Túto pastu aplikujte na výrastky každý deň v priebehu 2 až 4 týždňoch, po uplynutí ktorých tieto neželané kožné útvary samé odpadnú.

6. Banánová šupka

Z banánovej šupky vykrojte malý kúsok a spodnou časťou ho priložte na postihnuté miesto. Prelepte leukoplastom alebo lepiacou páskou a nechajte pôsobiť cez noc.

Procedúru opakujte každú noc, až dokým výrastok sám nezíde dole z pokožky.

7. Lastovičník

Zožeňte si čerstvú bylinku lastovičník. Zlomte list alebo stonku, z ktorej začne vytekať žltá tekutina. Tú si kvapkajte priamo na kožné výrastky.

Opakujte to každý deň, až dokým sa výrastkov nezbavíte. Lastovičník zaberá dobre tiež na klasické bradavice.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*