Ak máte doma Indulonu, máte vyhraté! LACNÝ KRÉM, ktorý môžete využiť hneď na niekoľko spôsobov…

História Indulony siaha až do obdobia krátko po druhej svetovej vojne, keď slovenskí a českí dermatológovia vyvinuli pôvodnú receptúru. Krém sa vyrábal v niekoľkých rôznych podobách, no ten najznámejší, tzv. Indulonu univerzálnu, ktorá sa balí do modrých túb, poznáme od roku 1948.

V 50-tych rokoch Indulonu prezývali zázračným krémom a nazývajú ju tak aj dnes. V Indulone nenájdete žiadne konzervačné látky ani alergény. Naopak vysoký podiel prírodnej vazelíny z nej robí ideálny krém aj pre citlivú pokožku.

12 využití Indulony, ktoré oceníte:

1) Ocenia ju ľudia s ekzémami a psoriázou

Indulona pomáha pri rôznych kožných problémoch, ako je vysušená a popraskaná koža, tú dôkladne premastí a na koži vytvorí bariéru, ktorá pomáha chrániť kožu pred škodlivými vonkajšími.Môžete vyskúšať aj nechtíkovú indulónu, ktorá má protizápalové vlastnosti. Aj keď sa objaví na niektorých miestach hrubšia koža, po pravidelnom natieraní Indulonou za pár dní sa vždy zlepší.

2) Proti komárom aj na mráz

Indulona komárom nevonia. Keď v lete idem spať, natriem sa obyčajnou Indulonou a s komármi mám pokoj. Používam ju aj vonku, napríklad keď grilujeme a všetci sú doštípaný a ja nič. Asi im nevonia, mne našťastie áno.

3) Ochrana pred mrazom

V zime je dobre natierať si tvár a ruky Indulonou. Je to výborná ochrana pred mrazivým počasím.

4) Na krásne nechty

Ak máte problém s lámavosťou nechtov, zachráni vás Indulona. Proste som si natrite ruky pred spaním a dôkladne som rozotrite aj na nechty. Už ráno uvidíte zmenu!

5) Popáleniny

Pokiaľ máte spálenú pokožku určite si ju natrite Indulonou. Má upokojujúci a hojivý efekt či už ste sa spálili na slnku, alebo ste sa dotkli rozpáleného plechu. V lete, ak chcete, aby vám opálenie z dovolenky vydržalo čo najdlhšie, tiež odporúčam obyčajnú indulonu (tú modrú).

6) Na nádchu

Keď máte nádchu natrite si pod nos trochu Indulony zmiešanej s kvapkou eukalyptového alebo mätového esenciálneho oleja. Lepšie sa vám bude dýchať a zároveň aj ošetrí suchú a bolestivú pokožku od neustáleho smrkania.

7) Na zápal priedušiek

Pár kvapiek propolisu zmiešame s Indulonou a natrieme si to na priedušky. Skvelý a rokmi osvedčený urýchľovač liečby.

8) Zázrak na suché vlasy

Mnohé ženy si nemôžu účinky Indulony na vlasy vynachváliť. Najmä, ak vás trápia suché vlasy a rozštiepené končeky, tento tip vraj zaberá lepšie, než drahé olejčeky na vlasy. Stačí, keď si po umývaní vlasov, natrite ruky Indulonou a jemne si prejdete po vlasoch (vyhnite sa pokožke a korienkom, vlasy masírujte len po dĺžke) a samostatnú pozornosť venujte končekom. Vlasy budú lesklejšie, hydratované a už na pohľad krajší a pružnejšie. Navyše, budú sa menej lámať.

9) Pri farbení vlasov

Indulonou si potrite pokožku hlavy na čele, krku a tam, kde môže prísť do kontaktu s farbou. Vďaka tomuto jednoduchému triku sa vám pokožka nezafarbí a namiesto drhnutie stačí jednoducho zotrieť a máte pokoj.

10) Aby dvere nevŕzgali

Ak vám doma vŕzgajú dvere, potrite pánty Indulonou.

11) Voňavka vám vydrží celý deň

Stačí streknúť ráno a parfum vydrží až do večera. Vyskúšajte tento geniálny trik! Naneste si obyčajnú Indulonu na pulzujúce miesta na tele, kam si bežne striekate parfum – na zápästie a krk. Potom stačí len streknúť voňavku a môžete vykročiť do nového dňa. Indulona parfum zakonzervuje a bude voňať oveľa dlhšie.

12) Aby topánky nepremokli

Keď kúpim topánky a potrebujem ich naimpregnovať, aby nepromokli, vždy používam obyčajnú Indulonu. Nedám na ňu dopustiť, funguje výborne a používam ju aj na ošetrenie ostatných kožených výrobkov.

A čo vy? Používate Indulonu? Napíšte nám komentár, ako ste s týmto krémom spokojný…

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*