Ak sa vám nedarí schudnúť, môžu byť na vine hormóny. Týmito trikmi si ich napravíte!

Ženy s problémami s hmotnosťou trpia ťažkosťami pečene, žlčníkom, depresiou, vysokým cholesterolom alebo cukrovkou. Keď získajú nevysvetliteľnú hmotnosť, býva to zväčša spôsobené hormonálnou nerovnováhou, čo je veľmi bežný problém u žien.

Niekedy funkcia hormónov môže byť narušená, čo spôsobuje priberanie, hoci jete zdravo a cvičíte. Poďte sa pozrieť ako si funkciu jednotlivých hormónov napraviť.

1) Estrogén

Nerovnováha progesterónu vedie k zadržiavaniu vody, strate pamäti a migréne, usadzovaniu tukov v bokoch a zrýchleniu procesu starnutia.

Ako ho vyrovnávať:
Aby ste zabránili dominancii estrogénu, musíte použiť stravu bohatú na progesteróny. Konzumovať potraviny bohaté na meď, napríklad avokádo, semená, orechy, čokoláda a kôrovce.
Skúste pridávať 2 až 3 kardamové semená na polievku, guláš a na iné jedlá z fazule, pretože kardamom môžete čistiť pečeň, čo je kľúčový orgán pre hormonálnu rovnováhu.

2) Inzulín

Keď človek pije príliš veľa kofeínu v nápojoch a alkoholu, rovnako ako veľké množstvo dymu z fajčenia, rastie nebezpečenstvo zvýšenej hladiny inzulínu v krvi. Ak je to sprevádzané nezdravou stravou a príliš vysokým príjmom tukov, môže sa zvýšiť hladina cukru v krvi a akumulácia tuku sa môže urýchliť. Keď sú receptory zablokované, dochádza k inzulínovej rezistencii, čo spôsobuje vysoké triglyceridy a vysokú hladinu cukru v krvi a v konečnom dôsledku aj priberanie.

Spôsob čistenia inzulínových receptorov:
Mali by ste piť pohár vody zmiešaný s jednou čajovou lyžičkou jablčného octu s jedlom. Konzumujte teplú citrónovú vodu pred raňajkami. Mali by ste sa vyhnúť pridávaniu cukru do nápojov, koktailov a pečiva. Namiesto toho použite steviu – prírodnú bylinu, ktorá nevedie k vysokej hladine cukru v krvi. Môžete pridať bobkový list, klinček a škoricu do jedla pre oveľa jednoduchší metabolizmus cukru.

3) Leptín

Leptín je hormón sýtosti, a ak sa cítite hladní skoro po jedení, vaše leptínové receptory môžu byť upchaté. Keď konzumujete menej zdravých tukov a fruktózy, problém sa môže zhoršiť.

Spôsob čistenia leptínových receptorov:
Mali by ste jesť potraviny bohaté na fruktózu.  Koktejl na zeleninové bielkoviny by ste mali piť pol hodiny po prebudení.  Olej z čiernej ríbezle zlepšuje metabolizmus, zmierňuje zápal a poskytuje brilantné a zdravé nechty, vlasy a pokožku.

Zdieľajte tento príspevok aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*