Táto žena zhodila za dva roky 100 kilogramov: Toto je TAJOMSTVO jej diéty, o ktoré sa dnes s vami podelí…

Existuje veľa možností, ako rýchlo schudnúť. Bohužiaľ ale s nimi prichádzajú aj neustále pocity hladu a depresie. K čomu je také chudnutie dobré, keď akurát tak trpíme výkyvmi nálad a skôr či neskôr zhodené kilá naberieme vďaka jojo efektu späť? Ak chcete takejto situácii predísť a novo získanú figúru udržať, najlepším spôsobom je chudnúť pomaly. Kľúčom je zlepšenie svojho životného štýlu, kedy budete zhadzovať iba 0,5 kg týždenne. K tomu vám pomôžu nasledujúce jednoduché a bezbolestné stratégie, vďaka ktorým ani nespoznáte, že ste na „diéte“.

1. Raňajkujte každý deň

Veľa ľudí žije v mylnej domnienke, že vynechávanie raňajok ich dovedie k vysnívanej postave. To je ale chyba. Celé to totiž skončí tak, že budete vyhladovaní a popoludní zjete oveľa viac jedla, teda aj kalórií. Dajte si radšej misku celozrnných obilnín s ovocím a nízkotučným jogurtom alebo mliekom pre rýchly a výživný začiatok dňa. Budete mať viac energie a cez deň nebudete mať taký hlad.

2. Zákaz do kuchyne

Nastavte si čas, kedy si dáte posledné jedlo dňa. Ihneď potom si vyčistite zuby, tým zabránite ďalším chutiam a nočnému vyjedanie chladničky.

3. Celozrnné potraviny

Ak nahradíte biele pečivo, koláčiky, sušienky a iné celozrnnými potravinami, dodáte svojmu telu potrebnú vlákninu, ktorá váš žalúdok zasýti na dlhší čas. Vyberte si:

celozrnný chlieb a cestoviny
hnedú ryžu
otrubový vločky
celozrnné sušienky

4. Tekuté kalórie vyberajte múdro

Sladené nápoje obsahujú vysoké množstvo kalórií, čo nie je nič dobré ani pre vašu postavu ani zdravie. Navyše nijako neznižujú chuť do jedla ani hlad. Uspokojte svoju smäd pomocou perlivej vody s citrónom alebo malými porciami 100% ovocnej alebo zeleninovej šťavy. Rovnako tak si dajte pozor na konzumáciu alkoholu. Mali by ste ho obmedziť, najlepšie na nejaký čas úplne odstrániť.

5. Jedzte veľa ovocia a zeleniny

Viac ovocia a zeleniny vo vašom jedálničku vám umožní vytlačiť potraviny s vyšším obsahom tuku a kalórií. Presuňte mäso do stredu taniera a obložte si ho hromadou zeleniny. Zásobte svoju kuchyňu a vždy dbajte na to, aby všetky výrobky boli čerstvé. Vaša strava tak bude obohatená o:

vitamíny
minerály
fytonutrienty
vlákninu

6. Strážte si svoje okolie

Tým je myslené prostredie, v ktorom sa vyskytujete. Ak viete, že máte slabosť pre rýchle občerstvenie, vyhýbajte sa mu, aj keby to malo znamenať, že si cestou domov zájdete o kilometer ďalej. Naplňujte svoju kuchyňu len zdravými potravinami. Ak chcete prestať s alkoholom, vyhýbajme sa barom a večierkom.

7. Zmenšite porcie

Aj keby ste nerobili nič iné, než že zmenšíte svoje porcie jedla, schudnete aj tak. Väčšina porcií, ktoré si pripravíme alebo dostaneme v reštaurácii, sú väčšie, než v skutočnosti potrebujeme k zahnanie hladu. Skúste vymeniť taniere, zvoliť menšie taniere alebo jesť z misiek.

8. Krokujte

Kúpte si krokomer a začnite chodiť. Je to najlepší spôsob, ako zapojiť pohyb do svojej rutiny. Kým nedosiahnete 10 000 krokov za deň, nezastavujte. Celý deň sa sústreďte na to, aby ste urobili čo pre to, aby ste boli aktívni. Krokomer vám bude slúžiť ako kontrola a stála motivácia.

9. Zapojte viac bielkovín

Pridanie ľubovoľnej alebo nízkotučnej bielkoviny ku každému jedlu vám pomôže udržať si pocit plnosti, takže sa nebudete prejedať. Skúste nízkotučný jogurt, orechy, arašidové maslo, vajcia, fazuľa alebo chudé mäso.

10. Ľahšie alternatívy

Akonáhle je možné zvoliť si ľahšie verzie jedál, urobte to. Namiesto majonézy použite do šalátu biely jogurt, biele zemiaky nahraďte pečenými sladkými zemiakmi, do kávy si pridajte odstredené mlieko namiesto smotany atď.

 

Zdieľajte tento skvelý návod na chudnutie so svojimi priateľmi na Facebooku!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*