Ak máte problémy s ďasnami, vyskúšajte aspoň jeden z týchto 8 trikov.

Keď sledujeme reklamy na zubné pasty alebo žuvačky, v našej hlave sa zvyčajne objaví jedna myšlienka: Tiež chcem mať taký krásny a biely úsmev! Medzitým sa nám zdá, že všetko, čo jeme alebo pijeme, mení farbu našich zubov alebo spôsobuje problémy so zdravým  našich ďasien.

Zafarbenie nie je také ťažké odstrániť, ale s druhým problémom to môže byť horšie… Našťastie existuje niekoľko vecí, ktoré nám s tým môžu pomôcť:

1. Aloe vera

Je to zelená rastlina, ktorej želatínová šťava má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Štúdie ukázali, že jej použitie ako zubnej pasty alebo na  opláchnutie (po zriedení vodou) úst pomáha pri odstraňovaní sfarbenia zubov a pri udržiavaní normálnej  zdravej línie ďasien.

2. Citrónový olej

Ak pridáte niekoľko kvapiek citrónového oleja do vody a pravidelne si ním opláchnete ústa, zabránite ustupovaniu ďasien. Tento olej má vlastnosti, vďaka ktorým stimuluje tvorbu tkanív. Po opláchnutí by ste takúto zmes nemali prehltnúť.

3. Prestaňte fajčiť

Skutočnosť, že fajčenie cigariet je škodlivé, je známa už dlho… Nielenže je spojená s mnohými typmi rakoviny, ale má tiež veľmi negatívny vplyv na zdravie našej ústnej dutiny. Spôsobuje nielen sfarbenie zubov, ale aj zápal alebo regresiu línie ďasien.

4. Čistenie zubov hneď po jedle

Samozrejme, starostlivosť o ústnu hygienu je dobrým zvykom. Avšak čistenie zubov príliš často alebo bezprostredne po jedle môže vážne poškodiť sklovinu a skutočne ju silne oslabiť.

5. Zubná niť

Ak si myslíte, že vaša zubná kefka nie je celkom dobrá pri čistení zubov, môžete  vyskúšať zubnú niť. To pomôže dôkladnejšie vyčistiť priestor medzi jednotlivými zubami.

6. Ružový ocot

Domáci ružový ocot je ideálny pre starostlivosť o ústnu dutinu. Jeho vlastnosti posilňujú najmä ďasná. Okrem toho je veľmi ľahké ho vyrobiť, stačí pridať  sušené okvetné lístky ruží do bieleho octu, pevne uzavrieť a nechať mesiac na slnku.

7. Voda

Správna hydratácia tela je veľmi dôležitá. Každý to vie. Je však tiež všeobecne známe, že pitie veľkého množstva vody je nevyhnutné na udržanie zdravých ďasien? Voda pomáha odstraňovať toxíny z nášho tela a splachovať nečistoty z úst.

8. Stop nezdravému jedlu

Jeho vylúčenie zo stravy vám umožní vychutnať si nielen lepšiu postavu, ale aj zdravie. Nezdravé jedlo tiež zvyšuje počet zlých baktérií v našich ústach, čo vedie k mnohým infekciám.

Pamätajte, že máte iba jeden chrup a ďasná. Je lepšie sa o ne postarať teraz, pretože potom už môže byť neskoro…

Čo si o tom myslíte? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*