Toto je dôvod, prečo sa na chrbte vytvára akné. Môže to byť spôsobené aj chorobou!

Akné môže spôsobiť veľmi veľký estetický problém, ale väčšinou to nie je len tak. Každé akné, ktoré sa objaví, je spôsobené vážnejšími príčinami, ktoré ovplyvňujú naše telo. Stojí za to zistiť tieto dôvody čo najskôr, ak sa zaoberáme neustále sa opakujúcimi bodkami, ktoré nikdy nechcú zmiznúť a už nás veľmi znepokojujú.

Akné na rôznych miestach tela naznačuje rôzne problémy s orgánovými systémami. Napríklad tie, ktoré sa objavujú na našej brade, naznačujú gynekologické problémy, problémy postihujúce vaječníky, maternicu.

Tie, ktoré sa objavujú okolo úst, naznačujú tráviace problémy, zatiaľ čo tie, ktoré sa objavujú na zadku, naznačujú hormonálnu nerovnováhu. Rušivé bodky na chrbte nie sú nevyhnutne spôsobené len  nevhodným oblečením.

Čo by však mohlo byť príčinou pupienkov, ktoré sa objavujú na našich chrbtoch?

Mnoho ľudí verí, že najväčším problémom v tomto prípade je nevhodné  zvolený odev, ako sú tesné tkaniny s umelým vláknom, ktoré neumožňujú našej pokožke dobre dýchať, takže potenie spôsobuje neustále podráždenie. Pravidelné nosenie takýchto odevov nie je pre pokožku prirodzene dobré, ak sa však stále nemôžeme  zbaviť akné tým, že zmeníme odev za bavlnu, potom musíme hľadať  hlbšie do koreňa problémov.

Ak zistíme, že akné sa v tejto oblasti často objavuje, potom najprv premýšľajte o nejakom probléme, ktorý ovplyvňuje tráviaci trakt. Je vysoko pravdepodobné, že naša strava obsahuje látky, ktoré naše telo vôbec netoleruje, ako je lepok alebo mliečne výrobky, alebo možno nejaký alergén, o ktorom ešte nevieme. Môže to byť tiež spôsobené preťažením pečene, naše telo sa nedokáže zbaviť  od mnohých toxínov, a tak vidíme toto  poškodenie na našej koži.

Čoraz viac žien má problémy s PCOS, t.j. syndrómom polycystických vaječníkov alebo nerovnováhou ženských pohlavných hormónov, ktoré môžu tiež spôsobovať tento problém.

Je dôležité zistiť, čo môže číhať v pozadí, aby sme problému mohli čo najskôr zabrániť. Nemusíme s tým žiť.

Čo môžete urobiť?

V prvom rade by ste mali navštíviť lekára a získať jeho názor. Môže byť užitočné nechať sa otestovať, pretože nemusíte tolerovať určité zložky potravín, ako je lepok alebo mliečne bielkoviny atď.

Môžete tiež vyskúšať domáce metódy na zmiernenie príznakov. Dobrým riešením môže byť pravidelné odlupovanie tejto  oblasti  jemným telovým peelingom, ktorý je bez olejový a obsahuje kyselinu salicylovú. To vyčistí povrch pokožky, zbaví vás  odumretých kožných buniek a kožného mazu, ktoré môžu blokovať póry. Odporúča sa tiež pokúsiť sa pravidelne utierať pokožku pleťovým tonikom.

Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*