Zväzujete si často vlasy do copu? Potom rátajte aj s následkami…

Chvost je nepochybne jedným z najjednoduchších a najpraktickejších účesov, ktorý si často volia ženy, ale samozrejme aj muži s dlhšími vlasmi. Ide o univerzálny účes, ktorý možno nosiť v pyžame, na výlete s priateľmi alebo na párty. Problém však nastáva, keď sa pre konský cop rozhodujete príliš často.

Zväzujete si často vlasy do copu? Musíte sa vyrovnať s následkami:

#1 Migrény

Ide o druh alodýnie – termín používaný na označenie situácie, keď má človek nepríjemné pocity (napr. bolesť, pálenie) v dôsledku vplyvu podnetu, ktorý u zdravých ľudí nespôsobuje bolesť. Hoci vlasy samotné nie sú citlivé na bolesť, pod vlasovými folikulmi sa nachádzajú nervy, ktoré je možné stimulovať pevným ťahom, čo vyvoláva pocit bolesti.

#2 Bolesť pokožky hlavy

Bolesť pokožky hlavy spôsobená zviazaním vlasov do chvosta v skutočnosti pochádza z perifolikulárnej oblasti pokožky hlavy – oblasti, ktorá sa hodí okolo každého vlasu, póru alebo folikulu. Bolesť je ovplyvnená nervovým zakončením „prichyteným“ každým vlasom. Bolesť je najčastejšie cítiť hneď po rozpustení vlasov. Poznáte tento pocit?

#3 Bolesť chrbta

Nie je to vtip. Vaša pokožka hlavy môže byť veľmi namáhaná, najmä ak máte husté vlasy. V tomto prípade môžete začať pociťovať bolesť, ktorá sa rozšíri do krku a dokonca aj do chrbta.

#4 Natiahnutie pokožky na tvári

Pevne zviazané chvostíky určite neprospievajú pokožke tváre, pretože stráca svoju elasticitu. V dôsledku toho budete časom vyzerať staršie.

#5 Zamotané vlasy

Nosíte cop dlho? Musíte rátať s tým, že česaniu vlasov budete musieť venovať viac času.

#6 Vlasy sú krehkejšie

Vlasy sú vo všeobecnosti dosť jemné. Zväzovanie a vystavovanie dlhodobému stresu im určite neposlúži. Nečudujte sa, že budú krehkejšie a budú sa viac lámať.

#7 Hlava náchylnejšia na plešatosť

Trakčná alopécia je špecifický typ vypadávania vlasov pozdĺž vlasovej línie. Trakčnú alopéciu riešime vtedy, keď sú vlasy vystavené dlhodobému napätiu a vlasové folikuly sú vystavené neustálemu tlaku. Tak to bude prebiehať pri nosení účesov ako sú: drdoly, konské chvosty, dredy, vrkoče.

Zdieľajte tento príspevok aj s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*