Toto sa môže stať s vašimi perami, ak používate balzam príliš často!

Je  možné, že poznáte aspoň jedného človeka, ktorý má so sebou vždy balzam na pery a často ho používa. Kto vie, možno k nim patríte aj vy  sami. Ak áno, o dôvod viac vedieť, aké účinky môže mať nadmerné užívanie balzamu na pery.

Toto sa môže stať vašim perám, ak krém používate príliš často:

#1 Vaše pery môžu byť ešte suchšie

Podľa dermatológov obsahujú balzamy na pery zložky, ktoré môžu dráždiť alebo  spôsobiť nadmerne odlupovanie  pier. Patria sem napríklad  fenol, gáfor, mentol, príchute, arómy, kyselina salicylová a vitamín E.

#2 Vaše pery môžu byť podráždené

Špecialisti potvrdzujú, že balzam na pery by sa nemal nanášať viac ako 3 krát denne. Najlepšie ihneď po prebudení, po jedle/pití a tesne pred spaním. Ak používate balzam na pery častejšie , môžete pociťovať podráždenie alebo výskyt malých škvŕn okolo úst.

#3 Vaše pery môžu byť „lenivé“

Niektoré receptúry balzamu na pery vytvárajú umelú bariéru zadržiavania vlhkosti, čo znamená, že pery sa nemusia zvlhčovať, čo tento proces inhibuje.

#4 Nanášanie balzamu na pery je návykové

Aj keď si niektorí uvedomujú, že sú závislí od balzamu na pery, Joel Rose, riaditeľ OCD, hovorí, že takáto závislosť je nemožná. Niečo na tom je… Nemôžeme byť závislí od balzamu na pery. Namiesto toho sa stávame závislými od upokojujúceho mechanizmu, ktorý nám dáva náš balzam na pery.

Recept na balzam na pery na báze Lanolínu

Nakoniec sme pre vás pripravili recept na balzam na pery, ktorý bude fungovať lepšie ako mnohé balzamy! Takže ak potrebujete veľmi dobrý balzam na pery a chcete z dlhodobého hľadiska ušetriť nejaké peniaze, ste na správnom mieste. Všetko, čo potrebujete, je:

  • 1 polievková lyžica bambuckého masla,
  • 1,5 lyžice kokosového oleja,
  • 1 čajová lyžička medu
  • 1 polievková lyžica včelieho vosku,
  • 1 čajová lyžička lanolínu,
  • 5 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja (voliteľné)

Ako postupovať:

Kokosový olej, včelí vosk a lanolín rozpustite v miske umiestnenej vo vodnom kúpeli. Pomaly premiešajte, kým sa zložky roztopia. Potom pridajte levanduľový éterický olej (voliteľné) a pokračujte v miešaní, kým nebudete mať  homogénnu zmes. Nalejte zmes do pohárov alebo skúmaviek a nechajte stuhnúť. Balzam  je pripravený!

Sú pre Vás tieto informácie užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*