10 signálov, že vaše telo je plné toxínov a už ich nestíha odvádzať preč.

Toxíny sú organické jedy produkované mikróbmi, rastlinami a zvieratami. Vzhľadom na ich vlastnosti môžeme s istotou povedať, že nás obklopujú každý deň. Sú vo vzduchu, ktorý dýchame, vo vode, ktorú pijeme, a v jedle, ktoré jeme. Toxíny sa teda v našom tele hromadia každý deň a ak ich množstvo dosiahne kritickú hranicu, môžu nám viac či menej uškodiť.

Nižšie je uvedený zoznam príznakov, ktoré môžu naznačovať, že vaše telo je preťažené škodlivými toxínmi. Ak je to tak, je najvyšší čas detoxikovať telo. Pomôžte mu skôr, než to vážne ovplyvní vaše zdravie.

10 znepokojujúcich signálov, že vaše telo je preťažené škodlivými toxínmi

# 1 Zápcha

Sotva sa zamýšľame nad tým, že keď jeme, v skutočnosti svojmu telu dodávame množstvo chemikálií, ako sú konzervačné látky, umelé farbivá či príchute. Medzitým im musia čeliť črevá, ktoré sú zodpovedné za trávenie. Nahromadené toxíny v ňom môžu viesť k žalúdočnej nevoľnosti a zápche. Pomôcť by vám mala konzumácia biopotravín, obmedzenie príjmu alkoholu a pitie veľkého množstva vody.

#2 Zahmlené myslenie

Duševná hmla je stav, ktorý môže postihnúť kohokoľvek v rôznych obdobiach života . Stav, ktorý tak trochu pripomína detskú prechádzku v hmle – asi odtiaľ názov – a je dočasný, hoci sa môže vyskytnúť aj pravidelne. Ak sa vám po prebúdzaní točí hlava, cítite sa zmätene a neviete sa sústrediť po noci spánku, je veľmi možné, že sú za tým toxíny. Toxíny spôsobujú sériu reakcií, ktoré doslova vysávajú základné vitamíny a minerály, ktoré vaše telo potrebuje na správne fungovanie.

# 3 Potenie v podpazuší

Potenie v podpazuší je prirodzený fyziologický proces. Pot je výsledkom termoregulácie. Jeho úlohou je chrániť pred prehriatím, hydratovať pokožku a … vylučovať toxíny z tela. Toxíny, vďaka ktorým môže pot zapáchať „mimoriadne nepríjemne“.

# 4 Bolesť kĺbov a svalov

Nepracovali ste fyzicky, nebehali ani necvičili v posilňovni a napriek tomu pociťujete bolesti svalov a kĺbov? Dôvodom môžu byť nahromadené toxíny v tele. Bolesť môže znamenať, že vaše telo zažíva nekontrolovaný zápal z toxínov. V takejto situácii stojí za zváženie detoxikácia organizmu.

# 5 Zmena farby na koži

Koža je najväčším orgánom ľudského tela a je mimoriadne silná vystavená účinkom rôznych druhov „znečisťujúcich látok“, ktoré sa nachádzajú v ľudskom tele. Okrem toho produkty, ako sú šampóny, kondicionéry, mydlá a pleťové vody, ktoré používame, môžu obsahovať škodlivé chemikálie. Vystavenie vašej pokožky toľkým toxickým chemikáliám môže viesť k príznakom, ako je akné, vyrážka a ekzém.

# 6 Problémy so zaspávaním

Na jednej strane sa hromadenie toxínov vo vašom tele spôsobuje vyčerpanie a na druhej strane, čo je horšie, vedie k nespavosti. Veľké množstvo toxínov môže prispieť k narušeniu hladín kortizolu, čo má negatívny vplyv na spánok. Nespavosť zase môže viesť k vážnym zdravotným problémom. Ak sa vám teda zdá, že zaspávanie je čoraz ťažšie, zvážte detoxikáciu tela.

# 7 Priberanie na váhe

Cvičíte v posilňovni, beháte, strážite si jedlo a napriek tomu vaša váha stále rastie? Je veľmi možné, že sú za tým vaše hormóny. Hladiny niektorých z nich, vrátane tých, ktoré sú zodpovedné za telesnú hmotnosť, môžu byť nepriaznivo ovplyvnené nadbytkom toxínov vo vašom tele. Zdravá, organická strava a detoxikácia by vám mali pomôcť zbaviť sa nadbytočných kilogramov.

# 8 Zápach z úst

Zápach z úst je zvyčajne príznakom tráviacich (žalúdočných) problémov. Často sa to stáva, keď váš tráviaci systém musí naozaj tvrdo pracovať, aby strávil čokoľvek, čo ste si dali do žalúdka. Treba tiež pamätať na to, že tráviace problémy, ktoré môžu byť zodpovedné za zápach z úst, môžu nastať, keď sa pečeň snaží vyčistiť všetky nahromadené toxíny. Detoxikácia organizmu bude teda jedným z možných riešení, ako problém vyriešiť.

# 9 Škaredé a lámavé nechty

Hovorovo povedané, gravitácia ťahá toxíny k zemi, čo môže ovplyvniť vzhľad a stav vašich nechtov. Nohy sú väčšinu dňa „uväznené“ v topánkach, čo je ideálny ekosystém pre všetky druhy mikróbov. A hoci existujú všelijaké mastičky, ktoré pomáhajú udržať vaše nohy a nechty zdravé, zdá sa, že nemenej dôležitú úlohu tu zohráva aj liečba zvnútra prostredníctvom detoxu.

# 10 Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov nie je príznakom bežného, ​​toxického preťaženia organizmu. Môže to však byť príznakom zlovestnejších toxínov, ako je arzén, olovo a tálium v ​​cigaretovom dyme. Ak ste si teda všimli, že vám vlasy začali vypadávať vo väčšom množstve ako kedykoľvek predtým, neváhajte a zájdite za odborníkom!

Detoxikácia organizmu – čo sa o nej oplatí vedieť?

Ak pociťujete jeden alebo viacero vyššie opísaných symptómov, možno by ste mali zvážiť detoxikáciu tela. Samozrejme, v tomto prípade je veľa možností. Niektoré sú zložitejšie, iné menej zložité. Dnes sa však zameriame na tie jednoduchšie, a to menšie zmeny, ktoré sa v tomto prípade oplatí zaviesť do vášho života:

  • piť veľa vody, ktorá pomáha vyplavovať toxíny,
  • piť púpavový čaj, pridať do jedál petržlenovú vňať alebo koriander. Pomôžete tak svojej pečeni, s ktorou toxíny nemajú zľutovanie,
  • cvičte jogu, ktorá zlepšuje krvný obeh a pomáha zbaviť sa toxínov,
  • dbajte na to, aby bol váš jedálniček plný „čistých, zdravých a organických potravín,
  • zaraďte do stravy probiotiká,
  • používajte iba prírodnú kozmetiku bez vôní a iných toxínov

Dúfame, že vám tento článok pomohol! Ak áno, zdieľajte ho aj s priateľmi…🙂

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*