Mám 58 rokov ale cítim sa na 40! Toto je mojich 8 tajomstiev, vďaka ktorým som si zrýchlila metabolizmus a zbavila sa priberania súvisiaceho s vekom…

V mladosti som bola vždy štíhle, krásne dievča. Ale ako to už býva, vek nepostrehnuteľne prekročil hranicu päťdesiatky a začala som si všímať, že priberám. Bolo tam nenávidené brucho, boky, nohy nejako zhrubli.

Bolo nepríjemné pozrieť sa do zrkadla. Samozrejme, pochopila som, že s vekom sa metabolizmus spomaľuje, a tomu sa dá len ťažko vyhnúť. Ale aj tak som sa rozhodla využiť šancu.

V prvom rade som sa venovala jedlu.

1. Vylúčila som najrôznejšie chutné buchty, koláče, mastné, vyprážané, kyslé uhorky. Moja strava teraz pozostáva z obilnín, ovocia, zeleniny, varených vajec, kefíru, dusených rýb a kuracieho mäsa.

2. Preferujem pohánkovú kašu. A varím ju bez soli a oleja takto: v noci len nalejem vriacu vodu na cereálie a prikryjem ju malou čistou utierkou. Ráno mám  parenú pohánku, mimochodom, veľmi chutnú.

3. Jem normálne jedlo trikrát denne, ale v menších porciách ako predtým a dvakrát desiatu – zeleninu alebo ovocie.

4. Do stravy som zahrnula aj produkty, ktoré urýchľujú metabolizmus: grapefruit, zelené jablká, fazuľa, brokolica, pohánka a ovsené vločky, mandle, kuracie filé, kefír, špenát, škorica.

Snažím sa jesť päť z tohto zoznamu produktov týždenne.

5. A bez ohľadu na to, ako často a banálne to môže znieť, nejedávam v noci, snažím sa jesť najneskôr o siedmej večer.

6. Chodím spať medzi 22:00-23:00, spím 8 hodín, nič menej ani viac. To je tiež veľmi dôležité.

7. Musíte tiež piť dostatok tekutín. Ďalším spôsobom, ako urýchliť metabolizmus, je ráno po prebudení vypiť pohár vody na prázdny žalúdok. Počas dňa sa tiež snažím vypiť jeden alebo dva poháre čistej vody, zeleného čaju.

8. Fyzické cvičenia – bez nich to nie je možné. Každý deň sa venujem gymnastike. Cvičenie je jednoduché, ale musí trvať asi 40 minút. Nezabudnite do cvičenia zahrnúť strečing. Okrem toho sa snažím chodiť na čerstvý vzduch na dlhšie prechádzky za každého počasia. V zime lyžujem.

Tento životný štýl za rok viedol k tomu, že som dosiahla svoj cieľ – zlepšila som svoj  metabolizmus. A podarilo sa mi schudnúť. Teraz už nemám  vydutý žalúdok, boky niekde zmizli, nohy sa stali štíhlejšími.

Myslím, a veľa ľudí hovorí, že som sa stala atraktívnejším aj v  tvári. A ja mám 58 rokov! Svojím príkladom som dokázala, že napriek zmenám súvisiacim s vekom sa pomalý metabolizmus môže zrýchliť, nevzdávajte sa! Čo je tiež dôležité, začala som sa cítiť oveľa lepšie, v tele je určitá ľahkosť, prestala ma bolieť hlava, tlak už neskáče, stabilizoval sa.

Ak Vás tento príspevok zaujal, zdieľajte ho s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*