Namáčanie nôh v tomto čaji je najlepšia DOMÁCA PEDIKÚRA za pár centov!

Zelený čaj má veľa milovníkov z nejakého dôvodu. Jeho úžasné zdravotné vlastnosti majú priaznivý vplyv na telo a pohodu. Skvele sa bude hodiť ako pomôcka pri chudnutí, ale môže byť účinný aj pri starostlivosti o nohy. Účinky tejto kúry si všimnete už po prvej aplikácii.

Prečo sa oplatí používať zelený čaj v starostlivosti o nohy?

Nohy sú časť tela, ktorá má čo „dvíhať“, a tak sa často stáva, že nevyzerajú práve najlepšie. Koža na pätách je oveľa hrubšia ako na iných častiach tela a má tendenciu keratinizovať a rýchlo sa hromadiť . Aby ste tomu zabránili, mali by ste ju pravidelne odlupovať a zvlhčovať. Zelený čaj je ideálnym prípravkom na domácu starostlivosť o nohy. Keď túto metódu vyskúšate, nebudete sa jej vedieť vzdať.

Zelený čaj má mnohoraké využitie a vlastnosti. Na prvom mieste je vysoký obsah antioxidantov. Sú to zložky, ktoré zabraňujú negatívnemu vplyvu voľných radikálov na náš organizmus. Ich nadbytok môže poškodiť bunky a urýchliť proces starnutia pokožky. Namáčanie nôh v náleve zo zeleného čaju tento proces oddiali, vyživí a zregeneruje pokožku. Toto ošetrenie tiež urýchli hojenie rán a ochráni chodidlá pred škodlivým UV žiarením.

Výhody používania zeleného čaju v každodennej starostlivosti

Ak ešte nie ste presvedčení, pripravili sme pre vás niekoľko výhod používania zeleného čaju v starostlivosti o pokožku nôh:

– hojí podráždenia a upokojuje začervenanie,
– má protizápalové vlastnosti,
– upokojuje prejavy psoriázy a dermatitídy,
– vysoký obsah vitamínu E vyživuje a hydratuje pokožku
– podporuje tvorbu kolagénu v pokožke, ktorý má spevňujúci účinok,
– redukuje opuchy a tmavé kruhy pod očami,
– vďaka obsahu vitamínu C vyrovnáva farebný tón pleti,
– reguluje množstvo vylučovaného kožného mazu.

Ako pripraviť liečebný kúpeľ nôh?

Ingrediencie:

– 4 sáčky zeleného čaju,
– asi 1 l horúcej vody,
– minerálna soľ,
navyše – pemza alebo strúhadlo, hydratačný krém, veľká misa

Postup:

Štyri vrecká zeleného čaju uvarte v 1 l horúcej vody a nechajte vylúhovať. Po uplynutí tejto doby nalejte nálev do veľkej misy a pridajte minerálnu soľ. Chvíľu počkajte, kým nálev trochu vychladne, aby ste sa nepopálili. Namáčajte si nohy asi 30 minút. Potom peelingujte pokožku pemzou, aby ste odstránili prebytočnú odumretú kožu z chodidiel. Nohy si dôkladne umyte pod tečúcou vodou a naneste na ne hydratačný krém. Opakujte procedúru dvakrát alebo trikrát týždenne.

Zdieľajte túto radu aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*