Vedeli ste, že táto rastlina z vašej záhrady vám pomôže zlepšiť funkciu štítnej žľazy a zastaviť vypadávanie vlasov?

Možno ani neviete, že vo vašej záhrade rastie tá najúžasnejšia rastlina, ktorá sa lepšie ako iné prostriedky vyrovnáva s vypadávaním vlasov, problémom, ktorý dnes pozná každý druhý človek.

„Morská ruža“ bola po stáročia používaná ako liek starými Grékmi a Rimanmi. V našej kultúre je táto bylinka skôr známa ako rozmarín.

Rozmarín je výborný na reguláciu vysokého krvného tlaku a liečbu tráviacich problémov.

Podľa výskumov je rozmarín úžasný antioxidant, plný flavonoidov, ktoré zlepšujú krvný obeh, regulujú činnosť štítnej žľazy, zmierňuje bolesti hlavy. Rozmarín je obzvlášť prospešný pre stimuláciu rastu vlasov.

Ak vás trápia žalúdočné problémy či nadúvanie, rozmarín si s nimi ľahko poradí. Štúdie potvrdzujú, že táto bylinka podporuje aj rýchle chudnutie.

Okrem toho je rozmarín schopný predchádzať všetkým typom zápalov, od bronchitídy až po infekcie uší, nosa a hrdla.

Rozmarín stimuluje krvný obeh, podporuje rýchly rast vlasov a zabraňuje lupinám a vypadávaniu vlasov. Rozmarín je však kontraindikovaný u detí. Okrem toho sa tehotným ženám odporúča, aby sa pred použitím poradili so svojím lekárom. Spravidla je povolené používanie rozmarínu v malom množstve v jedle a počas varenia.

Z listov rozmarínu a jeho kvetov si vždy môžete pripraviť čaj, ktorý telo upokojí a pomôže mu relaxovať.

Okrem toho môže rozmarín zničiť príznaky depresie a výrazne znížiť menštruačné kŕče.

Odporúčame vám 2 recepty na použitie rozmarínu.

  1. Čaj z rozmarínu. Vezmite lyžičku čerstvého alebo sušeného rozmarínu a zalejte ju šálkou vriacej vody. Nechajte 15 minút a potom sceďte.

Pite dve šálky denne, ráno a popoludní. Pitie v noci sa neodporúča, pretože rozmarín môže narušiť spánok.

  1. Rozmarínová tinktúra: Zmiešajte ½ šálky liečivého alkoholu s 1 polievkovou lyžicou listov rozmarínu. Zmes necháme 10 dní lúhovať a potom scedíme.

Každý deň rozrieďte 15 až 20 kvapiek v pohári vody.

Môžete ho aplikovať aj zvonka na liečbu reumatizmu a vypadávania vlasov. Stačí masírovať postihnuté miesta a čoskoro uvidíte prvé výsledky.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*