STREPTOKOK: Ako sa ho zbaviť pomocou 9 prírodných liekov?

Každý, kto niekedy zažil faryngitídu , vie, aké bolestivé to môže byť! Streptokoková faryngitída je zápal hrdla a mandlí spôsobený infekciou Streptococcus baktérií zo skupiny A. Ak sa nelieči, môže viesť k ďalším komplikáciám, ako je reumatizmus a zápal obličiek.

Streptokok v krku je spôsobený baktériou nazývanou Streptococcus pyogenes a je vysoko nákazlivý. Najbežnejšou liečbou sú antibiotiká, ale je vedecky dokázané, že antibiotiká neprinášajú skvelé výsledky. Ak máte čo do činenia so streptokokom v krku, môžete vyskúšať niektoré domáce opravné prostriedky, ktoré vám pomôžu zmierniť príznaky a prirodzene posilniť imunitný systém.

1) Vitamín D
Bolo vedecky dokázané, že vitamín D hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravého a silného imunitného systému. Podľa štúdie publikovanej v International Journal of Infectious Diseases existuje silná súvislosť medzi nedostatkom vitamínu D a opakovaným výskytom respiračných ochorení spôsobených streptokokovými baktériami skupiny A.

2) Bylinkový čaj
Bylinkový čaj je ideálny na zmiernenie príznakov angíny. Napríklad harmančekový čaj obsahuje antioxidanty, ktoré znižujú bolesť a začervenanie, zatiaľ čo púpava lieči infekciu a posilňuje imunitný systém.

3) Jablčný ocot
Jablčný ocot obsahuje kyselinu octovú, ktorá je prírodným antibakteriálnym činidlom.

4) Himalájska soľ
Kloktanie s ružovou himalájskou soľou pomáha znižovať opuchy spojené s faryngitídou.

5) Mätový olej

Mätový olej obsahuje mentol, látku, ktorá vyvoláva pocit chladu a má upokojujúci účinok na hrdlo. Pridajte niekoľko kvapiek mätového oleja do pohára vody na vnútorné použitie.

6) Surový med

Med je známy svojou liečivou silou a nespočetnými schopnosťami, ako je schopnosť vytvoriť ochrannú bariéru, aby odvrátila infekciu.

7) Vývar z kostí

Odvar z kostí je veľmi jednoduchý. Je naplnený minerálmi a ľahko absorbuje fosfor, horčík a vápnik. Okrem toho vás udržiava hydratovaných a tak, že poskytuje odpoveď imunitnému systému.

8) Citrón
Vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam môže citrón pomôcť očistiť telo od toxického odpadu a baktérií.

9) Kokosový olej
Kokosový olej je nepochybne jedným z najlepších spôsobov, ako si vyčistiť ústa a vytvoriť tak sterilné prostredie. Lyžicu kokosového oleja si šúchajte v ústach asi desať minút a potom vypľujte.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*