Pila každé ráno teplú vodu s citrónom. Po mesiaci sa s jej telom stali ÚŽASNÉ VECI!

Citrón je bežne ľahko dostupná potravina. Má svoju typickú chuť a jeho osviežujúca vôňa z neho robí obľúbenú prísadu do limonád, bublinkových nápojov, koktejlov a čajov.

Zaujímavejšie ako chuť citrónu je dlhý zoznam jeho zdravotných prínosov. Napríklad, v indickej medicíne sa využíva na liečbu veľkého množstva zdravotných problémov. Často sa kombinuje s ďalšími prospešnými ingredienciami ako je med alebo soľ, aby sa umocnili jeho pozitívne účinky.

PRÍPRAVA:  Vodu s citrónom si pripravíte jednoducho. Zoberte pohár teplej vody (nikdy nepite na ráno studenú vodu) a vymačkajte v nej polku citróna alebo aj obidve polky. Opakujte každé ráno a uvidíte, čo všetko sa na vašom tele zlepší.

Zdravotné výhody, prečo piť vodu s citrónom každé ráno

1) Pomáha bojovať s infekciami respiračného systému, bolesťami krku a zápalmi nosových dutín. Je to kvôli silným protizápalovým vlastnostiam citrónu.

2) Citrón obsahuje veľké množstvo vápnika, horčíka, kyseliny citrónovej, fosforu a ďalších dôležitých vitamínov a minerálov.

3) Pitie citrónovej vody pomáha predchádzať rozmnožovaniu a rastu patogénnych baktérií, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia a infekcie.

4) Citrónová voda napomáha správnemu fungovaniu nervového systému (kvôli vysokému obsahu draslíka). Depresia a úzkosť sú často krát dôsledkami nízkej hladiny draslíka v krvi. Nervový systém potrebuje dostatok tohto  minerálu pre zaistenie pravidelných signálov do srdca.

5) Znižuje krvný tlak. Pravidelná konzumácia jedného citróna denne, zníži krvný tlak o 10%.

6) Má na telo alkalický účinok. Keď ju vypijete tesne pred jedlom, pomáha vášmu telu, udržiavať vyššiu úroveň acidobázickej rovnováhy. Čím je táto úroveň vyššia, tým viac je váš organizmus schopný bojovať s chorobami.

7) Voda s citrónom je dobrá na pokožku. Vitamín C zlepšuje pokožku tým, že omladzuje telo.Pravidelné pitie citrónovej vody na ráno zlepší kvalitu vašej pokožky.

8) Voda s citrónom pomáha riediť kyselinu močovú, ktorej hromadenie vedie k bolestiam kĺbov a dne.

9) Je prospešná pre tehotné ženy. Vitamín C zaisťuje formovanie kostí u nenarodeného plodu, Súčasne vďaka vysokému obsahu draslíka, pomáha formovať bunky v mozgu a nervom systéme dieťaťa.

10) Znižuje pálenie záhy.

11) Pomáha rozpúšťať žlčníkové kamene a pankreatické kamene.

12) Dodáva telu elektrolyty, ktoré zabezpečujú správnu hydratáciu. Najdôležitejšie elektrolyty v citróne sú draslík, vápnik, horčík.

13) Obsahuje pektínové vlákna, ktoré majú silné antimikrobiálne látky. Tie sú prospešné pre zdravie hrubého čreva. Obsah týchto vlákien dokonca potlačuje chuť do jedla, čím podporuje chudnutie.

14) Odplavuje z tela toxínu, pre svoje silné antioxidačné vlastnosti, a tým ho účinne detoxikuje.

15) Zabraňuje vzniku rakoviny, z toho dôvodu, že citrón je silná alkalická potravina. Niekoľko štúdií potvrdilo, že rakovina nedokáže prežiť v alkalickom prostredí.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Zdroj

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*