5 varovných signálov, že vaše srdce nefunguje správne! Je to dôležité zistiť včas…

Tisíce ľudí zomierajú každý rok v dôsledku srdcových ochorení alebo srdcového infarktu. Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb uznalo, že len v USA zomrie každý rok na infarkt približne 610 000 ľudí, takže teraz je čas zamyslieť sa.

Srdcové choroby môžu postihnúť mužov aj ženy. V súčasnosti sa to môže stať aj v mladšom veku, ak máte zlý životný štýl.

Väčšina ľudí tieto varovné signály často ignoruje a potom im to  spôsobuje  veľa problémov.

V tomto článku vám povieme o niektorých včasných varovných signáloch, že vaše srdce nefunguje správne.

1. Bolesť, ktorá postihuje hrudník a rameno:

Nezvyčajná bolesť súvisiaca so srdcom v ľavej ruke je hlavným varovným signálom srdcového infarktu. Niekedy muži cítia bolesť len v ľavej ruke, ale ženy pociťujú rovnakú bolesť v lakti a oboch rukách.

Ak cítite pravidelnú bolesť, ktorá sa šíri z hrudníka cez ruku, nikdy ju neignorujte. Niekedy je mozog zmätený z bolesti, pretože nervy sú navzájom prepojené.

 2. Pretrvávajúci kašeľ:

Pretrvávajúci kašeľ môže spôsobiť srdcové zlyhanie alebo zlyhanie pľúc. Preto čo najskôr vyhľadajte lekára.

3. Opuch nôh, nôh a členkov:
Ak vaše srdce správne pumpuje krv a funguje perfektne, neovplyvní to žiadnu inú časť tela. Ale na druhej strane, ak máte kardiovaskulárne ochorenie, potom extra tekutina prítomná vo vašom tele ovplyvní nervy a vznikajú opuchy v blízkosti nôh a členkov.

4. Zlá chuť do jedla a pocity nevoľnosti:
Ľudia trpiaci srdcovými chorobami tiež čelia strate chuti do jedla alebo zlej chuti do jedla. Budú sa cítiť nevoľne a menej hladní, aj keď jedli veľmi málo.

Je to preto, že vaša pečeň, ktorá je zodpovedná za trávenie, je obklopená tekutinou, ktorá ovplyvňuje váš tráviaci systém a prerušuje celý proces. Niekedy môžete cítiť bolesť brucha, ak cítite všetky tieto príznaky, okamžite navštívte kardio odborníka.

5. Vysoká úroveň úzkosti:
Mnohé štúdie preukázali, že ľudia s extrémnou úrovňou úzkosti trpia skorým infarktom myokardu. Nadmerný stres, pracovné zaťaženie, zlé stravovacie návyky a mnoho ďalších faktorov môže zvýšiť úroveň úzkosti, ktorá ovplyvňuje aj vaše srdce.

Zvýšená hladina stresu môže viesť k vysokému krvnému tlaku a nepravidelnému tepu srdca, čo môže spôsobiť, že vaše srdce bude choré.

Ak Vás tento príspevok zaujal, zdieľajte ho s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*