6 dôvodov, prečo pridať škoricu do jedál. Pomôže to Vášmu zdraviu!

Škorica  v stredoveku bola považovaná za luxusné korenie, ktoré si mohli dovoliť len tí najbohatší. Dnes sa škorica nachádza takmer v každej kuchyni a mnohí z nás úplne podceňujú jej nezvyčajné vlastnosti.

Škorica je viac ako len lahodný doplnok do koláčov. Pridajte ju aj  do rôznych iných jedál a vaše zdravie a  vzhľad vám za to poďakujú!

7 dôvodov, prečo pridať škoricu do  jedál. Oplatí sa to.

Takže škorica:

#1 Spomaľuje starnutie

Voľné radikály môžu tiež prispieť k predčasnému starnutiu pokožky, čo podporuje tvorbu vrások alebo celkovú matnosť pokožky. Antioxidanty obsiahnuté v škorici spomaľujú tento proces a chránia bunky pred poškodením. Je zaujímavé, že štúdie ukázali, že škorica môže stimulovať telo k produkcii kolagénu – proteínu, ktorý je do značnej miery zodpovedný za vzhľad a stav pokožky.

#2 Účinne pomáha v boji proti akné

Škorica má antibakteriálne vlastnosti, ktoré sú užitočné pri liečbe pupienkov. Toto korenie je vynikajúcim zdrojom silných antioxidantov,  ktoré chránia telo pred škodlivými účinkami voľných radikálov, ktoré môžu byť príčinou zápalu kože, čo vedie k tvorbe akné.

#3 Škorica znižuje riziko srdcových chorôb

Podľa výskumu môže pridanie škorice do stravy pomôcť udržať vaše srdce  dlhšie zdravé. V štúdii, potkany kŕmené stravou s vysokým obsahom tukov a škoricou po dobu 12 týždňov, získali menšiu hmotnosť ako myši, ktoré jedli mastné jedlá bez pridanej škorice. Záver je samozrejmý. Strava s vysokým obsahom tukov môže viesť k srdcovým chorobám a pridanie trochu škorice do tučných potravín môže pomôcť znížiť toto riziko.

#4 Vyhladzuje pokožku

Škorica zlepšuje cirkuláciu a okysličovanie pokožky. Obsahuje adstringent, chemikáliu, ktorá zužuje tkanivá. Môže pomôcť vyhladiť a zjednotiť pokožku a zlepšiť jej zdravie a stav zvnútra.

#5 Pomáha pri redukcii hmotnosti

Škorica je bohatá na vlákninu, ktorá dodáva pocit sýtosti a pomáha bojovať proti vlčiemu hladu a urýchľuje metabolizmus, pretože telo spotrebuje viac energie na spracovanie korenia.

#6 Má priaznivý vplyv na pamäť

Škorica môže pomôcť oddialiť proces starnutia mozgu a znížiť oxidačný stres mozgových buniek. Stimuluje tiež prácu hipokampu – časti mozgu zodpovednej za pamäť. Je zaujímavé,  ako sa tiež ukázalo, že korenie zmierňuje niektoré príznaky Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby.

Sú pre Vás tieto informácie užitočné? Zdieľajte tento príspevok a priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*