Ľudia s TOUTO krvnou skupinou by nikdy nemali piť alkohol!

Ak máte túto krvnú skupinu, alkoholu sa radšej vyhnite…
Nie je žiadnym tajomstvom, že krvná skupina určuje veľa dôležitých genetických charakteristík človeka. Prvé myšlienky, že strava a životný štýl človeka by sa mali upraviť v závislosti od charakteristík jeho krvi, boli vyjadrené a vedecky podložené Williamom Harveym v prvej polovici XVII storočia. Dnes sú tieto skutočnosti potvrdené a vedci odporúčajú kategoricky nekonzumovať niektoré potraviny, najmä alkohol, ak ste vlastníkom konkrétnej krvnej skupiny.

Krvný typ a alkoholizmus

Ako ukázali štúdie DNA, gén, ktorý určuje stav sekrektora (krvnej skupiny), sa nachádza v rovnakej časti špirály  DNA ako gén podozrivý z dedičnej tendencie k alkoholizmu. Americký psychológ R. M. Morse teda cituje údaje pre Spojené štáty a Japonsko, ktoré možno extrapolovať na Európu a zvyšok sveta. Podľa nich je takmer polovica všetkých pacientov registrovaných alebo podstupujúcich protialkoholickú liečbu  vlastníkmi krvnej skupiny A.

Presné dôvody tohto vzťahu ešte neboli určené, ale vedci sa domnievajú, že je to spôsobené zvláštnosťami nadobličiek, a preto je v krvi nedostatok glukózy, ktorú človek podvedome kompenzuje alkoholom. Okrem toho ovplyvňuje aj mechanizmus tvorby stresu, ktorý je u ľudí s krvnou skupinou A relatívne ľahko odstránený alkoholom. To znamená, že začnú piť, aby si oddýchli a nakoniec si zvyknú na tento vzor správania.

Pravidelný príjem alkoholu pre majiteľov  krvnej skupiny A je rizikom do  postupného skĺznutia do alkoholizmu. Problém zhoršuje skutočnosť, že vzhľadom na vlastnosti zdravia sa ľuďom s touto krvnou skupinou odporúča pravidelne užívať (v miernych dávkach) červené víno –  aby  sa im rozpustili  cholesterolové plaky a normalizovali činnosť gastrointestinálneho traktu.

Krvný typ a zdravie

Krvná skupina určuje nielen psychologické závislosti, ale aj zdravie tela. Preto ľuďom s krvnou skupinou  B odborníci odporúčajú  úplne obmedziť príjem alkoholu. Hoci majitelia tejto skupiny nie sú náchylní na závislosť od alkoholu a samotný alkohol (nesýtený a nie silnejší ako 20 %) po dlhú dobu nepoškodzuje ich telo (je neutrálnym produktom), ide o dočasné javy. Medzi pacientmi s alkoholickými formami ochorení srdca a pečene sú predovšetkým majitelia tejto konkrétnej krvnej skupiny B.

Alkohol neprinesie ľuďom s krvnou skupinou O nič dobré, napriek tomu, že majú solídnu psychologickú odolnosť voči jeho účinkom. Vzhľadom na vysokú kyslosť a časté problémy s prácou gastrointestinálneho traktu môžu zástupcovia tejto skupiny relatívne bezpečne (a s mierou) konzumovať iba kvalitné červené a biele víno alebo pivo.

Najviac tolerantní k alkoholu (psychologicky aj fyzicky) sú zástupcovia s krvnou skupinou AB. To však neznamená, že môžu nebojácne  siahnuť po alkohole a zvládnuť všetky ťažkosti – zdravie všetkých je, bohužiaľ, rovnaké.

Zdieľajte tento príspevok aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*