Prečo je dôležité, aby ste v noci nechávali dvere na spálni VŽDY ZATVORENÉ? Táto rada vám môže zachrániť život…

Väčšina ľudí sa určite nikdy nezamýšľala nad tým, či by ste mali na noc nechať dvere spálne zatvorené alebo nie? Väčšinou, keď ideme spať, sme unavení a o pokojnom zaspávaní sa nám už len sníva.

Ale záleží na tom, či urobíme túto jednu vec? Niektorí vždy v noci zatvárajú dvere, niekedy sa ani nečudujú, prečo to robia, zatiaľ čo iní ich nechávajú otvorené. Ako sa ukazuje, ak nie sú dvere spálne poriadne zatvorené, môže to skončiť poriadnou drámou. Prečo?

#1. Oheň

Toto je ten najdôležitejší dôvod, prečo by sme vždy mali mať dvere na spálni zatvorené. Keď v našom dome vypukne požiar, vďaka zamknutým dverám spálne si dáme šancu na záchranu. Oheň sa tak rýchlo nerozšíri, a preto – dáme si viac času na útek. Navyše toxické zlúčeniny a dym sa budú šíriť vzduchom pomalšie.

#2. Zlodeji

Vďaka zamknutým dverám spálne budeme mať viac času na určité kroky, keď k nám vtrhnú zlodeji. Navyše nám poskytne väčšiu bezpečnosť pri čakaní na políciu.

#3. Hluk

Zatvorené dvere ovplyvňujú zvukovú izoláciu a zlepšujú spánok a zaspávanie. Platí to najmä pre tých, ktorí s tým majú problém.

# 4. Pozitívna energia

Podľa feng shui, starého čínskeho konceptu interiérového dizajnu, by sme mali mať dvere spálne zatvorené, pretože to pozitívne ovplyvní našu energiu, pocit bezpečia a pokoj v duši.

Podeľte sa o tieto rady s ostatnými!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*