8 trikov, s ktorými si znížite krvný tlak za 10 minút.

Krvný tlak je tlak, ktorým krv pôsobí na steny ciev. Jeho hodnota môže stúpať pri strese, obezite, nedostatočnom spánku, prítomnosti kardiovaskulárnych ochorení a mnohých ďalších faktoroch. 

Na prirodzené zníženie vysokého krvného tlaku môžeme použiť niektoré prírodné metódy. Z dlhodobého hľadiska je samozrejme najdôležitejšia zmena životného štýlu, redukcia stresu, zdravé stravovanie a pravidelný pohyb.

Ak chcete krátkodobé a okamžité riešenie, môžete si vybrať z nasledujúcich 8 metód.

1# Masáž uší a krku

Prvý bod stimuluje časť za ušným lalôčikom. Druhý bod nájdete nižšie. Jemne 10-krát masírujte oblasť spájajúcu dva body na oboch stranách.

Tretí bod je asi pol cm od ucha. Na oboch stranách masírujte túto oblasť krúživými pohybmi proti smeru hodinových ručičiek.

2# Akupunktúra

Končekmi prstov jemne zatlačte na zadnú časť lebky a obe strany krku. Bolesť hlavy náhle ustúpi v priebehu niekoľkých minút.

3# Dýchanie ľavou nosnou dierkou

Pohodlne sa posaďte na stoličku, chrbát by mal byť rovný. Položte ľavú ruku na brucho. Stlačte pravú nosnú dierku pravým palcom. Zhlboka sa nadýchnite ľavou nosovou dierkou, zadržte dych na niekoľko minút a potom vydýchnite. Opakujte 3-5 minút.

4# Bzučiace dýchanie

Pohodlne sa usaďte s rovným chrbtom. Položte ukazovák na tragus ucha a zatvorte ho. Zhlboka sa nadýchni. Chvíľu to podržte a pri výdychu vydajte bzučiaci zvuk so zatvorenými ústami. Opakujte 7-10 krát.

5# Klasická hudba

Klasická hudba pôsobí upokojujúco a v spojení so správnou technikou dýchania je ešte účinnejšia. Pomáha znižovať hladinu kortizolu (stresového hormónu), čím znižuje vysoký krvný tlak.

6# Savasana póza

Ľahnite si na chrbát, nohy rovno, päty pri sebe, chodidlá voľne do strán, ruky vedľa tela, dlane smerujú nahor. Úplne sa uvoľnite a cíťte sa, akoby ste sa ponorili do zeme. Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite nosom. Zostaňte takto 10-15 minút.

7# Horúci kúpeľ nôh

Teplý kúpeľ nôh udržuje oblasť hlavy sviežu a zabraňuje hromadeniu krvi okolo mozgu. Krv sa tlačí do nôh, kde sa cievy rozšíria a krvný tlak sa vráti do normálu.

8# Stresová loptička

Pri stlačení stresovej loptičky sa môže zlepšiť elasticita ciev a telo bude tiež uvoľnenejšie. Robte to 3x týždenne po 12-15 minút a môžete si znížiť krvný tlak o 10%.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*