Sirup ,,Penicilín chudobných“ vylieči aj ten najvytrvalejší kašeľ. Vyrobíte si ho za pár centov!

Sirupy, ktoré pripravovali naše staré mamy v období choroby, boli požehnaním aj prekliatím. Bolo to preto, že nechutili vždy dobre, ale vyliečili mihnutím oka. „Penicilín chudobných“ je iný, pretože jeho chuť je prekvapivo dobrá a tiež je veľmi účinný.

Kašeľ, nádcha či horúčka neboli pre naše babičky žiadny problém. Všetko dokázali vo forme čarovného sirupu, nálevu či obkladu . Najlepšie na tom je, že to fungovalo. Príroda vie, čo robí a dáva nám úžasné rastliny s úžasnými liečivými vlastnosťami. Mali by sme ich používať čo najčastejšie.

Domáci liek na pretrvávajúci kašeľ

Takže keď vás trápi pretrvávajúci kašeľ, máme skvelý spôsob, ako ho zahnať. Sirup bežne známy ako „Penicilín chudobných“ je ideálny pri infekciách dýchacích ciest alebo zápaloch hrdla. Tiež lieči akékoľvek symptómy spojené s týmito zdravotnými stavmi.

Príprava je veľmi jednoduchá a suroviny nájdete v každej kuchyni. Základom prípravku je tymián . Práve vďaka nemu má sirup také úžasné liečivé vlastnosti. Tymián je zdrojom prírodných antibiotík, pôsobí dezinfekčne a antisepticky . Podporuje liečbu prechladnutia, zápalov dýchacích ciest a tráviacich problémov . Bylina pôsobí ako expektorans (uľahčuje a podporuje vykašliavanie) , takže bude ideálna pri pretrvávajúcom kašli, najmä pre tých, ktorí majú zvyškové sekréty.

Recept

Na prípravu sirupu budete potrebovať:

– 200 g cukru,
– 250 ml vody,
– 1 balíček sušeného alebo čerstvého tymiánu,
– voliteľne aj nastrúhaný koreň zázvoru na posilnenie účinku.

Príprava:

Do hrnca nasypeme cukor a potom zalejeme vodou. Vložte tymián a varte asi 20 minút. Z času na čas premiešajte, aby sa cukor dôkladne rozpustil. Potom hrniec zložte z horáka a pridajte zvyšné ingrediencie. Dôkladne premiešame a po vychladnutí zmes precedíme cez sitko alebo gázu. Vzniknutý sirup nalejte do tmavej fľaše a uložte do chladničky. Podávajte 1 čajovú lyžičku 3 až 4 krát denne.

zdroj: youtube /
ŻarPanŻur

Ak sa vám recept páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*