Táto rastlina má väčšiu hodnotu ako akákoľvek drahá lekáreň! Naše babičky na ňu nedali dopustiť.

Má v sebe silu prírody. Nie je náhodou, že ju naše prababičky používali s láskou!

Existuje rastlina. Rastlina, ktorá je veľmi zelená a má veľmi silné účinky a je jedným z najväčších priateľov človeka po mnoho tisícročí.

Potom sa samozrejme s príchodom modernej medicíny spoločnosť začala dištancovať od týchto prírodných liekov a zabudla aký významný všeliek, to kedysi bol.

Mäta pieporná má blahodárne účinky na naše zdravie, preto stojí za to, aby ste si ju pestovali.

Ak ju máte doma, možno ju použiť na nespočetné množstvo zdravotných problémov a navyše je chuťovo výborná, takže ju môžete pridávať aj do jedla alebo nápojov.

Mäta má mnoho liečivých účinkov, medzi nimi napríklad dokáže posilňovať nervovú sústavu, pomáha od bolestí hlavy, pôsobí proti nespavosti a proti ďalším zdravotným problémom.

Listy mäty obsahujú silicu, mentol a ďalších viac ako 40 látok, ktoré majú blahodárne účinky na tráviace ústroje. Mäta pomáha odstraňovať kŕče, pôsobí protizápalovo. Podporuje funkciu pečene. Inhalovanie mäty pomáha pri zápaloch dýchacích ciest. Mäta pôsobí aj proti nespavosti, stresu a bolestiam hlavy.

Dlhé roky mätu využívajú aj bylinkári. Podľa BBC vytvorili vedci zo Salfordskej univerzity liek, ktorého hlavnou zložkou bola mäta. Ten mal zaujímavé výsledky pri blokovaní rastu nádorov.

V tradičnej čínskej medicíne sa pritom mäta dlho využíva na liečbu niektorých ochorení vrátane niektorých druhov rakoviny.

V kocke si teda zhrňme liečivé účinky mäty:

  • posilňuje nervovú sústavu
  • pomáha pri žalúdočných ťažkostiach
  • utišuje bolesti žlčníka
  • pomáha pri bolestiach hlavy
  • pôsobí protizápalovo
  • proti nespavosti

Stojí za to vyskúšať túto bylinku na vyššie uvedené problémy a neponáhľať sa hneď do lekárne! Zdieľajte!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*