Od bolesti nemohla chodiť a teraz jej kosti vyzerajú, akoby mala 30 rokov! Každý deň užívala tento 3-zložkový sirup…

Dnes si ukážeme recept na hrozienkový sirup, ktorý posilňuje kosti a chráni pred osteoporózou. Jeho zložky sú: hrozienka, červené víno a med.

Hrozienka sú nenápadné vitamínové bomby. Vďaka vysokému obsahu ovocného cukru dobijú vaše telo energiou a navyše obsahujú veľa zdraviu prospešných látok. Hrozienka obsahujú: minerály –  karbohydráty,  kalcium, bór, vlákninu, sodík, železo, draslík.  Z vitamínov obsahujú najmä vitamín C, E a vitamíny skupiny B a  kyselinu listovú.

Červené víno je bohaté na antioxidanty. Vo väčšine prípadoch sa však bavíme o pozitívnych účinkoch, ktoré zapríčiňujú antioxidanty ako epikatechín, katechín, proantokyanidíny alebo resveratrol. Z nich sú prevažne resveratroly a proantokyanidíny zodpovedné za to, že ste zdraví.

Aj keď červené víno a jeho prínos pre zdravie vyzerajú sľubne, lekári sa obávajú podporovať pitie alkoholu, nakoľko príliš veľa alkoholu môže mať škodlivé účinky na zdravie. Problémom je najmä pravidelné pitie, resp. pitie presahujúce mieru 1.5 dcl u žien a 3 dcl u mužov. Limit pre mužov je vyšší, pretože muži zvyčajne vážia viac a majú viac enzýmu, ktorý metabolizuje alkohol.

Med – zázrak z prírody. Priaznivo ovplyvňuje imunitný systém, blahodarne pôsobí na srdcový sval – chráni ho pred infarktom, vysokým  krvným  tlakom  a v kombinácii so škoricou je prírodným liečivom v boji proti vysokým hladinám cholesterolu.

Hrozienkový sirup prirodzene posilňuje kosti a chráni pred osteoporózou. Hrozienka sú bohaté na minerál bór a vápnik, ktorý znižuje úbytok kostnej hmoty. Na tento účel je najlepšie užívať  hrozienkový sirup.

Na  prípravu hrozienkového sirupu potrebujeme:

  • 500 gramov hrozienok
  • 200 gramov medu
  • 5 dcl červeného vína
  • 3 deci prevarenej vody.

Ako postupovať:

Večer vložte hrozienka do nádoby. Zalejeme ich červeným vínom a prevarenou vodou. Necháme cez noc odležať v chladničke. Na druhý deň dáme  všetko do mixéra a pridáme med. Všetko dobre premiešame a uložíme do chladničky.

Užívajte 3x denne 1 polievkovú lyžicu hrozienkového sirupu.

Sú tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*