Pod plachtu si na noc položte kus mydla. To, čo sa stane s vašimi nohami na druhý deň, je absolútne fantastické!

Možno to znie divne, ale naozaj to funguje. Ak máte aj vy nasledujúci problém, vyskúšajte to!

Človek ani nevie, čo mu môže na určité bolesti pomôcť. Počuli ste už o mydle pod plachtou?

Po celom dni sa konečne dostanete do postele a chcete sa dobre vyspať. No zrazu vám tento pocit prekazia nepríjemné kŕče nôh a váš spánok nebude už taký, aký ste si predstavovali. Niekedy ide vyslovene o kŕče, ale tiež sa často vyskytuje aj syndróm nepokojných nôh.

Syndróm nepokojných nôh je neurologická porucha, ktorá vyvoláva nepríjemné pocity v nohách, zatiaľ čo človek odpočíva. Hlavná príčina však nie je známa, ale niektoré situácie boli s nimi spojené. Patrí medzi ne zlyhanie obličiek, diabetes, konzumácia alkoholu, užívanie liekov alebo tehotenstvo.

Nočné kŕče dolných končatín sú tiež častým problémom u ľudí. Avšak na rozdiel od syndrómu nepokojných nôh výrazne zvyšujú bolesti. Zvyčajne dochádzajú z dôvodu nadmerného cvičenia, z nedostatku vitamínov alebo dehydratáciou. Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť pre zastavenie syndrómu aj kŕčov. Napríklad masáže, teplá vaňa alebo sprchovací kút, dostatok pitnej vody a samozrejme správna strava. Avšak, je tu jedna jednoduchá vec, o ktorej ste zrejme ani nepočuli.

DAJTE SI KOCKU MYDLA POD PLACHTU!

Asi 42% ľudí, ktorí trpia kŕčmi v nohách alebo syndrómom nepokojných nôh používa tento divný mydlový trik na zastavenie práve tohto problému. Naozaj to funguje? Lekári si nie sú istí, ale niektorí veria, že horčík v mydle zastaví bolesti. To preto, že nedostatok horčíka je hlavnou príčinou syndrómu nepokojných nôh aj kŕčov v dolných končatinách. Dr. Oz dokonca odporúča levanduľové mydlo, pretože pomáha k uvoľneniu svalov vďaka jeho prirodzenej vôni.

Bol tento článok užitočný? Zdieľajte ho so svojou rodinou a priateľmi!

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*