Zabudnutý liek našich babičiek! Pomáha liečiť žalúdok, črevá, štítnu žľazu, tuk a cukor v krvi…

Orech je výživná potravina, ktorá obsahuje zlúčeniny dôležité pre naše zdravie. Pri čistení vlašských orechov nezabudnite ich škrupiny odložiť. Šupky vlašských orechov nevyhadzujte.

Pomáhajú pri liečbe mnohých chorôb. Škrupiny vlašských orechov obsahujú vitamíny A, C, E a skupiny D a B. Sú prirodzeným zdrojom minerálov jódu, horčíka, draslíka a sodíka.

Škrupiny vlašských orechov pomáhajú pri poruchách štítnej žľazy a endokrinného systému. Sú užitočné pri chorobách žalúdka a čriev. Šupky vlašských orechov znižujú vysoký krvný tlak a cholesterol v krvi. Sú užitočné pri cukrovke a iných zdravotných problémoch. Škrupiny vlašských orechov silne posilňujú imunitný systém a zvyšujú odolnosť voči chorobám. Liečivá tinktúra sa vyrába zo škrupín vlašských orechov.

Na  prípravu tinktúry z orechových škrupín potrebujeme :

  • škrupiny z vlašských orechov
  • brandy( alebo iný alkohol)

Postup:

Uzatvárateľný pohár  naplňte škrupinami z vlašských orechov. Zalejte ich brandy tak, aby  zakryla všetky škrupiny.  Nádobu zatvorte a dobre pretrepte. Nechajte stáť 3-4 dni na tmavom mieste. Denne nádobu pretrepte. Po 3-4 dňoch tekutinu sceďte a nechajte ešte 3 dni odstáť a vaša tinktúra je pripravená na použitie. Skladujte na tmavom a chladnom mieste.

Užívajte 5 kvapiek tinktúry do pohára vody, 3 krát denne.

Tu si môžete pozrieť, ako sa to robí:

Sú tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*