9 chorôb, ktoré je možné riešiť 1 balením týchto tabliet.

Tieto tabletky by sa mali nachádzať v každej domácej lekárničke! 

Spirulina je baktéria (presnejšie cyanobaktéria) a rastlina, ktorá má schopnosť fotosyntézy.

Chýba jej bunková membrána, vďaka ktorej spirulina ľahko premieňa energiu Slnka a absorbuje mnoho organických látok z oxidu uhličitého a vody.

Predpisuje sa tým, ktorí potrebujú ďalší zdroj živín, napríklad na chudnutie, ako aj pacientom po operácii.

Okrem toho patrí medzi potraviny, ktoré obsahujú najvyššie množstvo bielkovín z rastlinnej ríše. Obsahuje 18 z 22 aminokyselín, ktoré telo potrebuje. Má schopnosť prežiť v tých najnáročnejších podmienkach a preto sa predpokladá, že aj pre organizmus môže byť veľkým prínosom. Vitamíny, ktoré spirulina obsahuje sú riboflavín, niacín, kyselina listová, vitamín C, A, E a K.

Výhody spiruliny:

1.) Pomáha odstraňovať ťažké kovy

Spirulina je silný detoxikátor a niekedy sa dokonca používa ako prírodný vodný filter, ktorý pomáha odstraňovať olovo, ortuť a ďalšie škodlivé toxíny. Chronická toxicita postihuje ľudí po celom svete. A to najmä arzénom. Je to daň za celkovú industriálnu spoločnosť. Dnes už vieme, že ťažké kovy nevznikajú iba spaľovaním fosílnych palív a z dopravných prostriedkov, ale môžeme ich nájsť aj v niektorých liekoch, morských rybách, hubách apod. Spirulina pomáha odstraňovať ťažké kovy a je to pravdepodobne preto, že obsahuje proteíny a peptidy, ktoré fungujú zvlášť dobre pri väzbách na toxíny a vylučovania von z tela.

2.) Ľahko stráviteľná

Bližšie skúmanie ako spiruliny, tak chlorelly odhalilo lepšiu stráviteľnosť spiruliny. Je to preto, že spirulina má tenšie bunkové steny. Bunková stena sa skladá z mukopolysacharidov, čo sú komplexné cukry, s ktorými si tráviaci systém ľudského tela poradí a všetky živiny sú tak dobre vstrebané.

3.) Antioxidačné vlastnosti

Okrem toho, že je spirulina nesmierne bohatá na živiny, má tiež silné antioxidačné vlastnosti. Je dobrým zdrojom antioxidantov, ako je fykocyanín, ale aj ďalších, ktoré potlačujú pôsobenie voľných radikálov. Tie môžu poškodzovať bunky a potom spôsobiť rôzne chronické ochorenia.

4.) Zabraňuje výskytu kvasinkových infekcií

Rovnako ako je spirulina magnetom pre toxíny, ako sú ťažké kovy, priťahuje tiež bunky Candida a môže ich pomôcť vyplaviť von z tela. Je tak vhodným doplnkom pre tých, ktorých trápia opakované kvasinkové infekcie.

5.) Môže podporovať zdravie srdca

Pokiaľ ide o škodlivý LDL cholesterol, bolo preukázané, že spirulina pomáha znižovať hladinu LDL cholesterolu a regulovať hladinu „dobrého“ cholesterolu HDL. V jednej štúdii boli pacienti, ktorí dostávali 1g spiruliny denne po dobu 12 týždňov. Výsledky boli prekvapivé. U pacientov to znamenalo zníženie triglyceridov o 16,3% a LDL cholesterol o 10,1%. Vedci sa domnievajú, že to je v pozitívnom dopade spiruliny na produkciu oxidu dusnatého v tele, ktorý pomáha krvným cievam rozpínať sa a to umožňuje rýchlejší a ľahší tok krvi.

6) Znižuje chuť do jedla a normalizuje trávenie.

V zložení spiruliny je fenylalanín – vďaka nemu pociťujeme pocit sýtosti. Vezmite spirulinu pred jedlom, aby sa vytvoril gél, ktorý spomaľuje vyprázdňovanie žalúdka a znižuje pocit hladu.

7) Vápnik pre kosti.

Štúdia amerických vedcov ukázala, že spirulina má o 180% viac vápnika ako mlieko. Je známe, že vápnik posilňuje kosti a zabraňuje osteoporóze. 3 g spiruliny obsahujú približne 10 mg vápnika.

8) Pre ľudí s anémiou

Obsahuje železo. 1 g spiruliny obsahuje 1 mg železa. Železo je súčasťou erytrocytov, hemoglobínu, erytrocytov, enzýmov, ovplyvňuje imunitný systém a celkový energetický metabolizmus. Železo zo spiruliny je úplne absorbované telom.

V lyžici prášku spiruliny je toľko železa ako v 50 stredne veľkých  jablkách. Odborníci tvrdia, že užívanie 4 g spiruliny denne poskytuje rýchle zvýšenie hemoglobínu v krvi.

9) Proti únave a vyčerpaniu

Bohatá na horčík. Horčík je zodpovedný za normálnu funkciu svalov, prenos nervových impulzov, srdcovú frekvenciu, silu kostí, syntézu bielkovín a krvný tlak. 2 g spiruliny obsahujú 10 mg horčíka.

10) Pre zdravú pokožku a vlasy

Bohatá na zinok. Zinok má protizápalové vlastnosti, posilňuje imunitný systém, poskytuje rýchle hojenie rán, podporuje vstrebávanie vitamínu A, zlepšuje stav vlasov, má pozitívny vplyv na duševné schopnosti človeka atď.

Spirulina obsahuje všetky živiny, ktoré človek potrebuje. Podľa vedcov obsahuje 1 g spiruliny rovnaké množstvo živín ako 1 kg zeleniny alebo  ovocia.

Počuli ste niečo o prospešných vlastnostiach spiruliny? Podeľte sa o tieto cenné informácie s ostatnými!

Sú pre Vás tieto informácie užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*