Po tom, čo si vajíčka prinesiem domov, vždy ich otočím hore nohami. Moja švagriná mi povedala, prečo je to dôležité!

Túto radu mám od mojej švagrinej a odvtedy to robím s vajíčkami tiež…

Každý z nás kupuje vajíčka. Vedeli ste však, že keď ich donesiete domov, je tu jedna vec, ktorú by ste mali urobiť?

Vajcia sú základom každej kuchyne. Vďaka nim si pripravíte  lahodnú omeletu  aj krémovú praženicu. Samozrejme, toto je len začiatok dlhého zoznamu  na čo všetko môžete vajíčka použiť. Sú tiež veľmi nápomocné pri príprave množstva receptov na večeru aj na domáce sladké pečenie.

Vajíčka  pravdepodobne tiež  používate každý deň.

Moja švagriná mi prezradila tajný patent

Pred časom som sa zastavila u svojej švagrinej na rýchlu kávu. Stretli sme sa pred jej bytom , keď sa vracala z  nákupu. Vošli sme spolu do bytu a  ona sa hneď pustila do varenia kávy a vybaľovania nákupu.

V jednej chvíli moja švagriná vybrala podnos s vajíčkami a ja som si myslela, že ho otvára, aby sa uistila, že všetky vajíčka sú neporušené. Keď však začala po jednom vyťahovať každé vajíčko a  prevracať ich, nakoniec som to nevydržala a spýtala som sa, čo robí. Jej odpoveď ma celkom prekvapila .

Ako udržať vajcia dlhšie čerstvé?

Pri kúpe vajíčok ich vždy len dám do chladničky. Keď ich potrebujem, otvorím  ich  a zoberiem, koľko potrebujem  na varenie alebo pečenie. To asi robíš aj ty, však?

Ukazuje sa však, že ide o veľkú chybu. Pretože stačí jedna jednoduchá vec na to, aby vajíčka vydržali dlhšie čerstvé. Jediné, čo v tomto prípade musíte urobiť, je použiť tento trik.

Keď prídete po nákupe domov, otvorte zásobník na vajíčka a  pozorne si každé vajíčko prezrite. Ak si všimnete, že vajíčko je vložené do vložky širokou stranou nadol , okamžite ho otočte. Prečo?

No a vďaka tomuto jednoduchému triku zaistíte, že žĺtok vo vajci bude dokonale v strede , a vajce vydrží dlhšie čerstvé  Pamätajte, že užšia časť vajíčka by mala byť dole. Tá širšia má byť navrchu.

Neviem ako vy, ale mňa to nesmierne šokovalo. Nečakala som , že takýmto jednoduchým spôsobom dokážete výrazne predĺžiť čerstvosť vajec . Keďže tento trik  už poznám, používam ho vždy, keď prídem domov s vajíčkami.

Sú tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*