9 PRÍZNAKOV MENOPAUZY: Toto je znamenie, že prišla, príznak číslo 2 je spoločný všetkým ženám.

Vedci z University of Queensland si uvedomili, že 48 rokov je priemerný vek, kedy žena začína pociťovať príznaky menopauzy. Počas tejto doby môžu mať ženy nepríjemné príznaky súvisiace s hormonálnymi zmenami v tele.

Toto sú niektoré z nich:

1.Výkyvy nálad

Počas menopauzy môžu mať ženy náhle zmeny nálad, aj keď pre ne neexistuje žiadne logické vysvetlenie alebo dôvod. Postupom času sa zmeny nálad stávajú menej časté spolu s fyziologickými zmenami.

2.Návaly tepla a potenie

Ženy pociťujú najprv horúčku a sú spotené, červené v tvári a na krku a potom je im zima. Na zmiernenie týchto príznakov by ste mali zo stravy vylúčiť niektoré koreniny, bylinky a alkohol. A ak ste fajčiar, prestaňte fajčiť.

3.Ťažkosti so spánkom

Problémy so spánkom sú jedným z najpopulárnejších príznakov, ktoré ženy počas menopauzy pociťujú.

4.Depresia

Menopauza je bežnou súčasťou života a väčšina žien ju prežíva podobne. Niektoré ženy sa však stávajú citlivejšie, čo sa týka fyzického a duševného zdravia, takže existuje vysoké riziko depresie.

Ak ženy navštívia lekára včas a nechajú sa otestovať na depresiu, mohlo by to pomôcť zmierniť alebo dokonca odstrániť príznaky.

5.Problémy s pamäťou

Štúdie na University of Illinois v Urbana-Champaign a Northwestern University v Chicagu ukázali, že ženy, ktoré prežívajú menopauzu, môžu mať problémy s pamäťou.

6.Cievne problémy

Vedci z University of Colorado objavili súvislosť medzi symptómami menopauzy a cievnymi problémami.

V tomto období by ste sa mali dobre starať o svoj kardiovaskulárny systém. Okrem toho môžete mať opuchy nôh a rúk, a aby ste ich zmiernili, mali by ste večer piť menej vody.

7.Bolesť hlavy

Vo všeobecnosti majú ženy častejšie bolesti hlavy ako muži a ich frekvencia počas menopauzy sa môže zvýšiť o 76 %.

8.Stres

Štúdia z Katedry psychiatrie na Univerzite v Severnej Karolíne v Chapel Hill naznačuje, že kolísanie estradiolu (forma estrogénu) bežné počas menopauzy môže zvýšiť emocionálnu citlivosť na psychosociálny stres.

9. Nízke libido

Nižšie hodnoty estrogénu negatívne ovplyvňujú aj intímny život. Najčastejšie sa prejavujú nízkym libidom a bolesťami pri milovaní.

Nezabúdajte, že každý organizmus reaguje na nedostatok ženského hormónu inak. Okrem spomínaných príznakov sa môže menopauza  prejaviť bolesťami hlavy, suchou pokožkou,  problémami s koncentráciou,  ako aj častými infekciami močových ciest.

Sú tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*