8 signálov, ktoré telo vysiela, keď nie sme zdraví – nikdy ich neignorujte!

Ľudské telo je zložitý systém a každá možná zmena naznačuje, že by ste mu mali venovať väčšiu pozornosť.

Pokryli sme najdôležitejšie „signály“, ktoré vaše telo vysiela vždy, keď sa niečo pokazí. Uistite sa, že žiadnu z nich neignorujete.

#1: Kožné výrastky
Kožné výrastky sú zvyčajne neškodné, ale ak spozorujete výrastky, ktoré sa objavia po tom, čo bola vaša pokožka vystavená slnku, určite navštívte svojho lekára.

#2: Šedivé vlasy (pred 40. rokom života)
Ak 50 percent vašich vlasov zošedivie v mladom veku a vo vašej rodinnej anamnéze sa takéto prípady nevyskytujú, možno máte cukrovku.

#3: Popraskané pery
Zvyčajne to spôsobujú zmeny teploty a vietor. Ak sa s tým však stretávate častejšie, môžete mať plesňovú infekciu v tele alebo nedostatok vitamínu B.

#4: Opuch krku
Toto by ste rozhodne nemali ignorovať. Ľudský krk opuchne v dôsledku problémov so štítnou žľazou, zvyčajne u žien vo veku od 20 do 50 rokov.

#5: Sčervenanie očí

Mali by byť vždy biele. To samozrejme neplatí v prípadoch nedostatočného spánku či prechladnutia. Žlté oči môžu byť príznakom žltačky alebo problémov s pečeňou/žlčníkom. Ak sú vaše oči červené, možno máte dočinenia s hypertenziou alebo nejakým druhom vírusového ochorenia.

#6: Červené dlane
Toto je príznak ekzému, dermatitídy alebo alergickej reakcie. Červené dlane niekedy naznačujú problémy s pečeňou.

#7: Obočie
Ak vám náhle vypadávajú chĺpky na obočí, môžete mať problém so štítnou žľazou.

#8: Zmeny nechtov
Nechty môžu veľa povedať o vašom zdraví a niektoré zmeny môžu naznačovať široké spektrum chorôb. Tenké a popraskané nechty sa často prenášajú cez gény, ale môžu naznačovať aj nedostatok vápnika a osteoporózu. Nesprávna funkcia štítnej žľazy spôsobuje aj zmeny na vašich nechtoch.

Zdieľajte tieto rady aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*