Ak nájdete doma tento hmyz v žiadnom prípade ho nezabíjajte! Pozrite sa, čo dokáže…

Tento hmyz je veľmi prospešný! Ak ho doma nájdete, určite ho nezabíjajte…

Mucholapka obyčajná je žltosivá príbuzná článkonožca a stonožky. Spočiatku tento hmyz žil v oblasti Stredozemného mora, ale postupne sa rozšíril do celého sveta. Zvyčajne bývajú v domoch.

Ak nájdete mucholapku u vás doma, nezabíjajte ju. Pre človeka je nielen neškodná, ale môže priniesť aj nemalé výhody, pretože sa živí hmyzom. Tento malý dravec loví muchy, šváby, pavúky, komáre, mole a iný drobný hmyz.

Muškára by sme sa báť nemali.

S pomocou tridsiatich mäkkých labiek rýchlo beží za korisťou. Keď mucholapka dohoní svoju korisť, paralyzuje ju jedom, ktorý vstrekne cez zuby. V sebaobrane môže človeka pohrýzť, no tento jed je pre človeka najčastejšie neškodný. Trpieť môžu len alergici.

Napriek tomu, že mucholapky sú pre človeka neškodné, ich prítomnosť v dome je nežiaduca.

Najprv sa môže objaviť jeden hmyz. Ale je tu šanca, že sa čoskoro usadí celá kolónia! Súhlasíte, nie je to veľmi príjemné …

Aby ste tomu zabránili, stačí udržiavať dom čistý. Uistite sa, že nikde nie sú vlasy a zvieracie chlpy, organický odpad a prach. To všetko priťahuje hmyz. Ak sa s vami napriek tomu doma usadili, ošetrujte dom kávovou usadeninou a klinčekmi – mucholapky odídu samé.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*