Ako deti sme ho poznali všetci! 8 dôvodov, prečo by sme ho mali používať aj dnes – bod číslo 3 vás prekvapí…

8 dôvodov, prečo by sme tento olejček mali používať aj dnes! Bod číslo 3 vás prekvapí najviac…

Tento olejček je určený na ošetrenie a čistenie jemnej pokožky dojčiat. Vzhľadom k priaznivým účinkom na pokožku je vhodný aj pre dospelých.

Detský olej je skvelým multifunkčným pomocníkom, ktorý prevonia vašu pokožku aj vlasy, ochráni ich pred vysúšaním a poradí si aj s odlíčením vodooddolného mejkapu. Presvedčte sa sami a požičajte si ho od svojich potomkov (alebo si radšej kúpte svoj vlastný) a vyskúšajte našich 5 tipov na použitie detského oleja.

Harmanček patrí k najviac upokojujúcim rastlinám na svete. Navyše má protizápalové a protikŕčové účinky, ktoré prospievajú celému telu. Nie je možné nespomenúť ani dezinfekčné pôsobenie. Harmanček pomáha upokojovať kožné zápaly. Obsahuje antibakteriálne zložky, ktoré môžu tiež urýchliť liečenie už vzniknutých infekcií.

Azulén, éterický olej z harmančeka, má tiež hojivé a antiseptické účinky. Aviril prináša úľavu vysušenej, svrbivej pokožke alebo pokožke spálenej slnkom. Olej vytvára na hebkej detskej pleti film, ktorý chráni pred začervenaním, preležaninami a poveternostnými vplyvmi.

Zoznam výhod detského oleja:

1) Suchá a popraskaná pokožka na chodidlách

Suchá koža na chodidlách a popraskané päty sa stanú minulosťou, pokiaľ ich na noc natriete detským olejom. Naneste olejček na chodidlá a doprajte sami sebe reflexnú masáž a chodidlá namasírujte. Potom si oblečte hrubé ponožky a nechajte pôsobiť cez noc – ráno sa prebudíte s hodvábnou pokožkou.

2) Starostlivosť o nechty

Detský olej vám urobí výbornú službu aj pri starostlivosti o nechty na rukách a nohách. Naneste ho vatovou tyčinkou na kožtičku okolo nechtov, olej kožičku zmäkčí a vy ju ľahšie drievkom zatlačíte.

3) Chráni pred komármi

Ak trochu tohto detského oleja zmiešate s pár kvapkami dezinfekčného prostriedku, môžete ním odplašiť komáre.

4) Olej do kúpeľa

Doprajte si relaxačný kúpeľ, po ktorom bude vaša pokožka prevoňaná a hydratovaná. Pridajte dve lyžice detského olejčeka do vane a relaxujte. Príjemná vôňa upokojí vaše zmysly a po kúpeli bude vaša pokožka jemná, aj bez použitia krému.

5) Odstraňuje strie a celulitídu

Ak si na hrudník, brucho alebo podobné miesta nanesiete malé množstvo tohto oleja, môžete sa vyhnúť striám v dôsledku tehotenstva alebo chudnutia.

6) Hydratácia suchej a zapálenej pokožky

Ak vás trápia ekzémy alebo suchá popraskaná pokožka, natierajte si ju detským olej s azulenom. Má upokojujúce účinky a poskytne potrebnú hydratáciu a premastenie.

7) Upokojuje po holení

Detský olej dokáže pokožku pri holení ochrániť pred podráždením lepšie ako pena na holenie. Navyše, pokožka bude po holení jemná a hydratovaná.

8) Suché konce vlasov alebo výživná maska na vlasy

Doprajte svojim vlasom olejovú starostlivosť. Na použitie na vlasy sa najlepšie hodia prírodné olejčeky, ako je napríklad Hipp Sanft s obsahom mandľového oleja. Olejček naneste do vlhkých vlasov, zabaľte do potravinovej fólie a nechajte pôsobiť. Minimálna doba pôsobenia je 10 minút. Potom vlasy dôkladne opláchnite šampónom.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*