7 trikov ako spomaliť proces starnutia a zostať mladí po čo najdlhšiu dobu

Všetci chceme zostať mladí čo najdlhšie, či už kvôli nášmu zdraviu, tak pre náš vzhľad. Vedecký tím testoval okolo 1 000 38ročných ľudí a zistil, že niektorí z nich boli v rovnakej kondícii ako v ich 20 rokoch, zatiaľ čo iní vyzerali, že majú zdravotné príznaky seniorov. Podľa štúdie predstavuje genetika iba asi 20% toho, ako ľudia starnú, zatiaľ čo faktory životného prostredia a životného štýlu hrajú oveľa väčšiu úlohu.

My sme dnes pre Vás zhromaždili tieto úžasné triky, ktoré Vám pomôžu zostať mladší po oveľa dlhšiu dobu.

1. Spravujte svoju úroveň stresu.

Laureátka Nobelovej ceny Elizabeth Blackburnová zistila, že teloméry (konce chromozómov) sú skutočne zodpovedné za procesy starnutia v našich bunkách. Čím sú naše teloméry kratšie, tým rýchlejšie starneme. Chronický stres vedie k skráteniu telomér, čo je dôvod, prečo je dôležité riadiť svoje úrovne stresu.

Meditácia je jedným z najlepších spôsobov, ako znížiť hladinu stresu a cítiť sa uvoľnenejšie. Pomáha tiež zabrániť skracovanie telomér. Prihláste sa na lekcie jogy a naučte sa uvoľňovať negatívne situácie a myšlienky.

2. Obklopte sa ľuďmi, ktorých máte radi.

Výskum Elizabeth Blackburn tiež preukázal, že ľudia, ktorí žijú v bezpečnej a priateľské komunite, majú dlhšiu teloméry. Takže investujte do svojho okolia a využite jeho plný potenciál.

Ďalšie štúdie ukázali, že manželia a tí, ktorí udržujú staré priateľstvo, majú tiež dlhšiu telomery, čo znamená, že starnú o niečo pomalšie ako ostatné. Niektoré výskumy ukázali, že optimálny počet priateľov, ktoré potrebujeme k tomu, aby sme boli zdraví, je šesť.

3. Jedzte menej, žite dlhšie.

Pokračovanie na druhej stránke >

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*