Dobrá rada od 85-ročnej babky Milice, vďaka ktorej nebola chorá až viac ako 40 rokov! Teraz sa s vami o ňu podelí…

Cenná rada od 85-ročnej pani Milice, vďaka ktorej už takmer 40 rokov vôbec nebýva chorá…

Len čo sa skončilo babie leto, začala som pociťovať závraty, únavu a celkovo slabosť v tele. Kombinácia teplých dní a chladných večerov vždy nejako vplýva na celkový stav organizmu. Pomaly prišiel december a s ním aj obdobie chrípok, prechladnutí a viróz.

Na príjem vitamínu C, pitie čaju, limonády a iných potravín, ktoré chránia pred všetkými týmito útokmi, si zvyčajne spomeniem až pri prechladnutí. Raz dostanem nádchu, potom druhú a uvedomím si, že moja imunita je vo vážnych problémoch.

Jedného dňa som išla  k babke, aby som sa s ňou porozprávala a ona, ako každá starostlivá babička, hneď podľa môjho výzoru zbadala, že mi nie je veľmi dobre. Pýta sa ma, ako sa mám, a ja sa jej rýchlo posťažujem, že mi v poslednom čase výrazne klesla imunita.

Vtom babka vysloví ako z dela:

„Vezmi si jeden veľký strúčik cesnaku, roztlač ho, pomliaždi a zjedz! Môžeš ho zmiešať s lyžičkou medu, ak je to pre teba jednoduchšie, a to je všetko.“

Moja prvá reakcia bola trochu unáhlená a povedala som jej nasledovné:

„Ako zjem celý strúčik cesnaku len tak? Nikdy som to nerobila. Asi budem mať celý deň strašný dych!“

Babička, ktorá sedela na gauči v obývačke, vstala a pristúpila ku mne so slovami:

„Cítiť zo mňa cesnak?“

Pravda je taká, že ju vôbec nebolo cítiť cesnakom a vo veku 85 rokov bola zdravšia a vitálnejšia ako ja v 22 rokoch! Dokonca mi hrdo povedala, že za tých 40 rokov, čo túto metódu praktizuje, vôbec neochorela! A keď sa tak zamyslím, nepamätám si, že by som ju niekedy videla chorú alebo dokonca prechladnutú.

,, Vždy po cesnaku zjem jedno celé jablko, alebo žujem čerstvé mätové lístky. To sa postará o to, aby zo mňa nebolo cítiť zápach cesnaku.“

Aj keď sa v súčasnosti veľa ľudí vyhýba konzumácii cesnaku pre jeho silný zápach, je dôležité vedieť, že je výsledkom látok, ktoré obsahujú síru a ktoré mu dodávajú liečivé vlastnosti!

Zatiaľ nie je úplne jasné, ako všetky zložky cesnaku v tele fungujú, ale naozaj funguje ako prírodné antibiotikum: prostriedok na uvoľnenie dýchacích ciest, má protirakovinové a protizápalové účinky, potláča plesne a niektoré vírusy.

Okrem antibiotických schopností má alicín v cesnaku aj antibakteriálne, antimykotické a antivírusové účinkyCesnak podporuje schopnosť bielych krviniek bojovať s infekciami a stimuluje imunitné bunky v organizme, ktoré sú dôležité pri boji ako s vírusovou, tak i s bakteriálnou infekciou.

Boli tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*