DRAČIA ŽENA: Ivana (38) dvakrát porazila rakovinu a toto je jej recept na boj so zákernou chorobou!

Matka dvoch detí dvakrát porazila rakovinu a dnes žije úplne normálny život. Toto radí ostatným ľuďom!

Nišlijka Ivana Jovanović (38), matka dvoch dievčat, bola dvakrát operovaná na rakovinu a dnes žije úplne normálny život.

Ivana úplne zmenila svoje návyky, zdravo sa stravuje, cvičí a zdôrazňuje, že žije naplno.

–  Keď som v 33 rokoch dostala rakovinu krčka maternice, bola som nahnevaná sama na seba, pretože som dovolila, aby mi  to všetko prišlo do cesty, žila som tak, aby som sa všetkým páčila, starala sa o každého a potom prišla diagnóza. Ako každá žena v tom  momente, keď som si myslela, že je koniec, mi hlavou prešli obrazy, ako odchádzam od tých, ktorých milujem a ešte predtým sa vidím bez vlasov, mihalníc, obočia… Panika, strach… rýchlo odvádzam myšlienky a hovorím si: Musím bojovať „- ​​Ivana začína svoj príbeh pre  „Blic“ a pokračuje popod nos:

–  Cítila som sa opustená, zradená, slabá a nahnevaná. Sklamala som sa. Dovolila som, aby sa ma zmocnil smútok, aby som žila tak, ako to ostatní očakávajú, a niekde v tom celom príbehu som sa trochu zabila. Ambície pod kobercom, bez cieľov a snov, len presadiť sa cez deň, ako si želám, a moje telo zvnútra kričí, pretože hlboko vo vnútri cítim túžbu po úspechu, poznaní a učení. Verím, že chorobu spôsobil neustály stres, ktorý som mala vedľa človeka, ktorého som nakoniec stratila, a musela som pokračovať v boji kvôli dcéram, ktoré mali vtedy päť a dva roky.

Ivana najskôr ochorela na zhubné ochorenie na krčku maternice, no tým sa jej trápenie neskončilo, pretože jej diagnostikovali aj rakovinu prsníka. Podľa jej slov nemala žiadne zvláštne príznaky a čo sa deje v jej tele, zistila pri preventívnych prehliadkach. Po tom, čo sa jej podarilo udržať hlavu na pleciach, rozhodla sa zmeniť svoj život od koreňov, eliminovala stres a prešla na inú stravu. Boj s rakovinou je podľa nej ťažký a neistý, no aby si človek zachránil život, musí zmeniť všetko.

–  V tom boji som dostala podporu od detí, od rodiny, čo pre mňa veľa znamenalo, ale nejako som sa musela spoľahnúť sama na seba, aby som videla, kde som sa mýlila a začala od začiatku. Prvá operácia bola úspešná, nádor bol odstránený, staršia dcéra vedela, že jej matka je v nemocnici, zatiaľ čo mladšia nevedela, čo sa deje. Po príchode z nemocnice som s rodinou prekonala uzdravenie.“  – hovorí Ivana.

Keď dostala výsledok, že rakovina je preč a všetko je v poriadku, vrátila sa ku každodenným aktivitám, no so zmenou stravovania sa začala zdravo stravovať, no zrejme to nestačilo.

–  Po štyroch rokoch opäť nádor, tentoraz na prsníku. Bola som na seba veľmi nahnevaná, že som svojmu telu opäť robila to isté, opäť sa trápila o druhých, opäť sa neustále trápila, či sa všetkým páčim, opäť stres, ako keby mi to prvýkrát nestačilo. Potom som bola viac odhodlaná  definitívne zmeniť svoje návyky a prestať sa trápiť, ale žiť naplno, smiať sa a radovať sa a nenosiť si každú starosť tohto sveta k srdcu. Musela som pre seba, pre svoje deti, pre manžela a rodinu. Sila bola ešte silnejšia, pretože som si uvedomila, že boj je len môj a že ja som tu šéf, nie nádor. Nemyslela som si, že sa mi to nepodarí, išla som znova na operáciu a bola som z toho hotová. Hoci som bola slabá, bola som odhodlaná  a pripravená  na nový boj. Tak to bolo, podarilo sa , –  hovorí Ivana.

Ivanin recept: Zdravá strava a fyzická aktivita

Okrem diéty bez cukru, s veľmi malým príjmom mäsa, jedla Ivana ovocie, zeleninu, ovos, jačmeň, pšeničné vločky, všetko zdravé a stres obmedzila na minimum. Je to jej recept na zdravý život a zbraň proti zákernej chorobe.

–  Dala som si za úlohu každé ráno sa zbaviť všetkej bolesti, vydýchnuť si, porozprávať sa sama so sebou, ak treba, ísť za svojím telom, čo chce, čo nechce. Fyzická aktivita je kľúčová, pretože nám dáva pozitívne pocity a nie je tu miesto pre stres a negatívne myšlienky. Behám, bicyklujem, smejem sa nahlas a užívam si každú sekundu dňa svojho života. Tak som vyhrala.  – hovorí Ivana.

Čo si o tom myslíte? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*