Držíte magnetky na chladničke? Ak áno, okamžite ich odstráňte – môžu byť škodlivé!

Prečo by sa magnetky nemali držať na chladničke? Tu je dôvod!

Magnetky na chladničky sa nachádzajú v mnohých domácnostiach. Najčastejšie si ich kupujeme, keď ideme na výlety do iných miest. Ukazuje sa, že tento pekný cestovateľský suvenír môže byť škodlivý. Na prvý pohľad to vyzerá trochu zvláštne.

Takmer v každej  domácnosti si môžeme všimnúť tieto drobné predmety na chladničke. Najčastejšie sú na nich kresby pamiatok, rastlín či zvierat. Často majú zaujímavé tvary. Vraj je všetko esteticky dobré, ale ukazuje sa, že magnetky nie sú dobré. Prečo by sme ich mali odložiť z chladničky? Podľa informácií, ktoré priniesol Polish Observer, môžu magnetky prispieť k zničeniu elektrických zariadení. Ako môže bolieť táto cool-vyzerajúca pamiatka? Vedci našli súvislosť.

Magnetky na chladničke sú škodlivé. Ničia zariadenia

Najčastejšie ich umiestňujeme na domáce spotrebiče, väčšinou padne voľba na chladničku. Prečo? Len to vyzerá pekne a esteticky. Veľa ľudí má celú zbierku! Niektorí ľudia sa preto pýtajú, či je to všetko bezpečné. Ukazuje sa, že nie tak celkom. Takéto magnetky môžu zničiť elektronické zariadenia. Tie najnovšie sú najzraniteľnejšie.

          Magnetky na chladničke vyzerajú cool, ale sú škodlivé

Čo je toho príčinou? Výskum ukazuje, že najväčším vinníkom je statické magnetické pole generované týmito malými predmetmi. Ovplyvňuje činnosť vysoko vyspelej elektroniky. Preto narúša správnu prevádzku chladničky a prispieva k vyššej spotrebe energie. Vďaka magnetom môžeme mať vyššie účty.

Ovplyvňujú magnety kvalitu potravín, ktoré skladujeme? Výskumníci nenašli žiadnu koreláciu. Všetko nasvedčuje tomu, že naše potraviny sú bezpečné. Je však na zváženie, či sú magnetky na chladničke dobrý nápad.

Boli tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*