Hovorí sa, že kombinácia MEDU a ŠKORICE je zdravá. Existuje ale jedna vec, ktorú vám nikto nepovedal!

Existuje jedna vec, ktorú vám nikto nepovedal…

Kombinácia medu a škorice sa po stáročia používa v starovekých tradičných čínskych a ajurvédskych liečebných systémoch. Dve zložky s jedinečnými liečivými schopnosťami majú dlhú históriu ako „domáci liek“.

Škorica a med

Škorica je jedným z najstarších korení, ktoré ľudstvo pozná, a obľuba medu v priebehu histórie neutíchla. Esenciálny olej zo škorice a enzým,  ktorý sa nachádza v mede, kvalifikujú tieto dve „antimikrobiálne“ potraviny so schopnosťou zastaviť rast baktérií a plesní.

Používajú sa nielen na obohatenie chuti nápojov a liekov, ale vďaka svojim účinným antimikrobiálnym vlastnostiam aj ako balzamovací prostriedok a ako alternatíva k tradičným konzervačným látkam.

Je známe, že med so škoricou je zdravá kombinácia, no viete, čo vlastne pomáha liečiť?

1) Choroby srdca

Pripravte si pastu z medu a škorice. Natierajte si ju na chlieb namiesto marmelády a jedzte pravidelne na raňajky. Tým sa zníži hladina cholesterolu v tepnách a zabráni sa infarktu.

2) Artritída

Zmiešajte 1 lyžičku medu a 1/2 čajovú lyžičku škorice v pohári horúcej vody. Pite  ráno a večer. Pravidelnou konzumáciou sa dá vyliečiť aj chronická artritída.

3) Infekcie žlčníka

Zmiešajte 1/2 lyžičky škorice a jednu čajovú lyžičku medu v pohári vlažnej vody. Pite každý deň. To zničí mikróby v žlčníku.

4) Cholesterol

Keď to  vypijete, hladina vášho cholesterolu klesne o 10 % do dvoch hodín.

5) Nachladnutie

Ak trpíte nádchou, vezmite si jednu veľkú lyžicu medu s ¼ lyžice škorice. Vezmite si to tri dni za sebou. Vyriešite tak nádchu, chronický kašeľ a upchatie dutín.

6) Bolesť brucha

Med v kombinácii so škoricou vylieči bolesti žalúdka. Užívajte ho pravidelne na odstránenie žalúdočných vredov.

7) Imunitný systém

Denný príjem medu a škorice posilňuje imunitu a chráni telo pred baktériami a vírusmi.

8) Chrípka

Španielski lekári zistili, že med obsahuje prírodné zložky, ktoré zabíjajú vírusy a chránia pred chrípkou.

9) Neplodnosť

Po tisíce rokov Gréci verili, že dve polievkové lyžice medu každý deň pred spaním dokážu vyliečiť mužskú neplodnosť. V Číne, Japonsku a krajinách Ďalekého východu sa verí, že ženy by si mali niekoľkokrát denne vtierať do ďasien štipku škorice zmiešanej s pol lyžičkou medu. Zmes sa vstrebáva a cez sliny sa dostáva do tela a lieči neplodnosť u žien.

10) Chudnutie

Med a škoricu uvarte v pohári vody. Pite ho každé ráno na lačný žalúdok pol hodiny pred raňajkami. Pri pravidelnej konzumácii pomáha schudnúť aj veľmi obéznym ľuďom.

11) Halitóza

Obyvatelia Južnej Ameriky si každé ráno vypláchnu ústa teplou vodou zmiešanou s jednou čajovou lyžičkou medu a škorice. To im pomáha udržať si svieži dych po celý deň.

12) Akné

Zmiešajte med so škoricovým práškom a naneste pastu na akné pred spaním a umyte nasledujúce ráno.

13) Bodnutie hmyzom

Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu medu a dve polievkové lyžice vlažnej vody. Pridajte jednu čajovú lyžičku škoricového prášku, vytvorte zmes a masírujte poštípané časti. Bolo dokázané, že bolesť ustúpi do dvoch minút.

14) Strata vlasov

Tí, ktorí trpia vypadávaním vlasov alebo plešatosťou, by mali zmiešať jednu polievkovú lyžicu olivového oleja, jednu polievkovú lyžicu medu a jednu čajovú lyžičku škorice. Naneste zmes na pokožku hlavy a držte 15 minút, potom si umyte vlasy. Táto zmes je údajne účinná aj vtedy, keď ju necháte na pokožke hlavy len 5 minút.

15) Bolesť zubov

Pripravte si zmes z jednej čajovej lyžičky škorice a piatich čajových lyžičiek medu. Naneste  si ju na zub, ktorý bolí. Môžete to aplikovať trikrát denne.

16) Poruchy trávenia

Zmiešajte škoricový prášok s dvoma lyžicami medu a jedzte pred jedlom. Takto dokážete stráviť aj tie najťažšie jedlá.

17) Dlhovekosť

Verí sa, že každodenná konzumácia čaju s medom a škoricou môže predĺžiť život. Zmiešajte 4 polievkové lyžice medu, 1 polievkovú lyžicu škorice a 3 šálky vody, prevarte a pripravte si čaj. Pite 1/4 šálky, 3 až 4 krát denne. Vaša pleť bude jemná a svieža a oddialite vznik vrások.

18) Kožné infekcie

Zmiešajte med a škoricu, naneste zmes na časti pokožky postihnuté infekciou, držte ju na koži asi 30 minút, potom ju umyte teplou vodou.

19) Únava

Zmiešajte pol lyžice medu a pol mokka lyžičky škorice v pohári vody. Pite popoludní, keď sa najčastejšie cítite unavení. Denná konzumácia tohto nápoja zvýši vitalitu do týždňa.

Boli tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*