Každý deň požula 1 bobkový list. Po krátkom čase si všimla, že jej zmizol zdravotný problém, s ktorým bojovala roky!

Každý večer požula jeden bobkový list. Po pár dňoch jej ustúpil problém, s ktorým bojovala roky!

Bobkový list, známy pod vedeckým názvom Laurus nobilis, je korenie tradične známe svojimi účinkami v  gastronómii. Ale čo sa stane, ak ho budeme žuť  každé ráno?

Vďaka svojim vlastnostiam a účinkom vám pomôže v niečom mimoriadnom a v krátkom čase.

Výhody žuvania bobkového listu

Jeho výhody idú nad rámec jeho pôsobenia v jedlách a to  tiež vďaka  vlastnosti, ktorá môže  pomôcť zmierniť tráviace problémy, ako sú plynatosti, bolesť žalúdka a nadúvanie.

Podľa niekoľkých publikovaných štúdií táto rastlina zabraňuje kyslosti a tvorbe plynu vďaka látkam, ktoré obsahuje. Má tiež baktericídne, antiseptické, expektoračné a protizápalové vlastnosti. Dokonca  sa hovorí, že pomáha znižovať kyselinu močovú.

Bobkové listy sú bohaté na draslík, horčík a vitamíny B6, B9 a C a majú tiež diuretický, protiplesňový, antireumatický, stimulačný a antioxidačný účinok, takže ich možno použiť na pomoc  a pri liečbe rôznych ochorení.

Tieto listy môžu pomôcť v relaxačnom procese vďaka tomu, že obsahujú zložku nazývanú eugenol, ktorá má protizápalové vlastnosti.

Vďaka svojmu pôsobeniu, ako aj antioxidantom  sa odporúča posilniť imunitný systém.

Napríklad jedným z prínosov je, že pomáha vyrovnať hladinu cukru v krvi, čo ich robí ideálnymi na to, aby prispeli k liečbe a kontrole cukrovky.

Podobne sa môže použiť na liečbu kožných problémov, ako je dermatitída, a preto sa odporúča používať ho aj lokálne.

Domáce obklady sa môžu vyrábať macerovaním ovocia a extrakciou esenciálneho oleja v nich obsiahnutého a potom ho aplikovať na postihnuté miesto.

Avšak, rovnako ako u mnohých iných domácich liekov, pred použitím korenia v tejto prezentácii je vhodné poradiť sa s dermatológom, aby ste sa riadili aj jeho radami, pretože táto rastlina môže spôsobiť niektoré druhy alergií.

Tiež by ho nemali používať tehotné a dojčiace  ženy a dávky by sa nemali prekročiť, pretože by mohli spôsobiť nevoľnosť

Žuvanie bobkového listu

Ak chcete ťažiť z vlastností tejto rastliny, môžete žuť bobkový list ráno po dobu 5 minút pred jedlom a  jeden list večer vždy pred večerou.

Najlepšie je rozlámať čerstvý  list, alebo sušený  rozdrvený list, nesmie sa prehltnúť.

Žuvaním listov môžeme vyliečiť prítomnosť plynov prítomných v čreve vďaka organickým látkam  prítomným  v bobkovom liste a pomôcť v prípade bolesti žalúdka a zmierniť syndróm dráždivého čreva.

Bobkové listy sú tiež užitočné pri liečbe infekcií ďasien. Aby ste mohli ťažiť z jeho účinných  zložiek, je potrebné  dať variť niekoľko bobkových  listov v malom množstve vody a potom  kloktať vlažný odvar.

Voda a bobkový list sú tiež užitočné v boji proti bolestiam hlavy. Bylinné čaje vyrobené z bobkových listov môžu pomôcť tým, ktorí trpia úzkosťou a tiež v prípade nespavosti, na podporu dobrého pokojného odpočinku.

 Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*