Každý večer si potierala tvár kúskom surového zemiaku. Nevedela, že to bude mať takýto účinok!

Toto tromfne aj najdrahšie krémy z lekárne…

V dôsledku rôznych zdravotných problémov alebo jednoducho z dôvodu veku sa na tvári môžu objaviť tmavé škvrny, ktoré sú spôsobené hyperpigmentáciou. Môže to byť spôsobené nesprávnou funkciou pečene, znakmi po akné atď. Môže to byť tiež len neškodná kožná reakcia na niečo. Vo všetkých prípadoch zanecháva problém viditeľnú stopu, ktorú chcete rýchlo odstrániť z pokožky tváre.

Tu je 5 účinných prírodných prostriedkov, ktoré vám pomôžu vysporiadať sa s problémom hyperpigmentácie.

1. Surové zemiaky

Zemiaky obsahujú veľa prospešných látok vrátane vitamínu B, ktorý aktivuje obnovu kožných buniek a nikotínamidu, ktorý je známy svojimi rozjasňujúcimi vlastnosťami. Odporúča sa potierať si tvár kúskom surového zemiaku 3-4 krát denne po dobu 10 minút. Ak je vaša pokožka príliš suchá, môžete kúsok zemiaku navlhčiť trochou vody.

2. Prírodný jogurt bez prísad

Prírodný jogurt je výborným prostriedkom na ošetrenie pokožky tváre. Obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá veľmi jemne a účinne exfoliuje, zjemňuje pokožku a rozjasňuje škvrny. Aby ste z jogurtu vyťažili maximum, jednoducho ho naneste na tmavé škvrny na tvári ako masku a nechajte pôsobiť 20 minút. Po niekoľkých procedúrach si všimnete účinok.

3. Aloe vera

Aloe vera je výborný prostriedok, ktorý pomáha nielen pri popáleninách a iných kožných problémoch. Obsahuje enzýmy, ktoré odstraňujú odumreté bunky, aktivujú regeneráciu pokožky a pomáhajú zbaviť sa stareckých škvŕn. Odborníci odporúčajú každodenné používanie šťavy z listov aloe, ktorá je pod tenkým povrchovým filmom. Stačí naniesť šťavu na škvrny na tvári každý deň v noci.

4. Jablčný ocot

Jablčný ocot obsahuje celý komplex prírodných látok, ktoré pomáhajú čistiť a obnovovať pleť. Jeho vlastnosti pomáhajú pri hyperpigmentácii. Jablčný ocot jednoducho naneste na škvrny pomocou vatového tampónu. Robte to pravidelne mesiac. Ak je vaša pokožka príliš citlivá a aplikácia čistého octu spôsobuje pálenie, môžete ho trochu zriediť vodou.

5. Kurkuma

Kurkuma je nielen obľúbeným korením, ale aj výborným liekom na pokožku. Je to tiež silný protizápalový prostriedok. Zástancovia prírodnej kozmetiky ju odporúčajú aplikovať ako masku týždenne. To nielen zlepší celkový stav pokožky, ale tiež pomôže znížiť starecké škvrny.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*